Промяна новините на форума:

Поставихме Началото... Добре Дошли!

Main Menu
Menu

Покажи публикации

Разделът показва всички публикации, направени от този член. Имай предвид, че виждаш само публикациите, направени в раздели, до които имаш достъп.

Покажи публикации Menu

Публикации - Биткойн.БГ

#1
Днес 3-ти Юни (Сряда) 2026 г. от 13:00 часа и през следващите 24 часа, нашите клиенти могат да продават биткойни на битомата в Интерпред, София на по-изгоден курс от специализираните борси. Цената е с цели 2% над борсовата цена в Кракен!
#2
В днешно време под инфлация или дефлация се разбира промяната на цените на стоките и услугите. Неправилно е да се говори за инфлация или дефлация изобщо. Има два вида инфлация съответно дефлация, чийто произход е съвсем различен, но нарочно се смесва за да се прикрие корена на проблема.

Първият вид е естествената инфлация или дефлация. Тя е природно обусловена поради ограничените природни и суровинни запаси на планетата Земя. Харчим невъзобновяем източник, като нефта например. При равни други условия и парична маса в обръщение, цената на нефта трябва да расте. Открива се ново голямо находище на нефт. При равни други условия и парична маса в обръщение, цената на нефта трябва да падне.

Вторият вид е паричната инфлация. При този вид инфлация поскъпването на стоките и услугите се дължи на увеличената парична маса в обръщение. Казано на прост език, дължи се на печатането на нови пари от въздуха.

След фалита на САЩ обявен на 15 август 1971 г. и отпадането на златния стандарт, печатането на пари от въздуха стана обичайна парична политика на почти всички развити държави, които поддържаха стандарта си на живот чрез неоколониалното ограбване на страните от Третия свят. Включително чрез инструменти, като МВФ и СБ. След 1990 г. към групата на неоколониално ограбваните бе присъединена и групата от Втория свят. Икономическата наука започна съвсем целево да смесва естествената и паричната инфлация и съответно дефлация в интерес на финансовите властелини на доларовата Вселена.

От тогава до сега борбата с инфлацията се правеше с един безотказен инструмент. Централните банки вдигаха основната лихва. Населенито започваше по-малко да харчи и да държи парите си на депозит за да се възползва от реалния лихвен доход. В началото на 80-те основната лихва в САЩ бе над 20%. Учуден съм, че сума ти икономисти и министри по казионните телевизии у нас не споменават и дума за това безотказно лекарство срещу инфлацията. Говори се за какви ли не щуротии, но не и за този "финансов" антибиотик доказал се през изминалите вече 50-60 години. Това е табу и е разбираемо, защо е табу?

Първо, вече нямаме Централна банка, която да може да определя основната лихва на парите, които ползваме. Основната функция на БНБ от тук насетне ще е да издава юбилейни монети. Второ и това е много по-притеснително, мнозинството от хората отиващи да гласуват на избори вече нямат пари. Те имат заеми! Вдигането на лихвите по депозитите води до вдигане на лихвите по заемите. През изминалите 30 години банките си създадаха политически съюзници чрез раздаването на заеми на "сульо и на пульо". Зер, такава бе финансовата инструкция от брюкселоидната аристокрация. Не било страшно ако заемите, които си взел ги дължиш на самия себе си...

На всичкото отгоре, от 1-ви януари 2026 г. заемите, които вземахме в български левове вече не ги дължим на самите сабе си. "Така, неусетно, тайно и полека народът порасна с няколко века" съдбата на политическата ни система бе предадена  в ръцете на дълговите роби. Дългови роби, които вече са собственост на небългарски робовладелци. Досегашните отечествени робовладелци вече са само добре платени надзиратели наети за мръсната работа. Лесно управляема и евтина за купуване или манипулиране аморфна маса от дългови роби, чиято най-голяма грижа е плащането на следващата вноска по ипотечния или потребителски заем. А ти си тръгнал да им говориш, каква трябва да е България след 10, 20 или 50 години?!

Сега да видим "кон боб яде ли"? Икономиката на Германия изисква една основна лихва. Икономиката на Италия изисква друга основна лихва. Икономиката на България, доколкото има икономика, изисква трета основна лихва. А ЕЦБ е една! Ето затова еврото е пътник.

Това са причините поради които сегашната финансова криза не е временна, а е структурна. Ще умират структури и ще се раждат нови. Седнахме на масата на богатите. "Рапорт даден, рапорт приет!" Лошото е, че келнера вече пише сметката и ние ще плащаме вкупом за всичкото изядено и изпито в "клуба на богатите" през последните 50 години. Те затова тези добри и благи хора ни поканиха да се присъединим. Има една стара българска приказка, защо поканили магарето на сватба? Ами от добро сърце, а между другото да има и кой да пренася багажа!

#3
И тази Пролет (2026) ще проведем работна среща в хотел "Славяни" в Димитровград. Датата е 17-ти Май (Неделя) от 16:00 до 17:00 часа в кафенето на хотела. Представител на фирмата оператор "Биткойн България" ще отговори на вашите въпроси, както свързани с използването на машината, така и за Биткойн изобщо.

Входът е свободен. Разговорът е без предварително зададен дневен ред и форма. Кафето или бирата са от нас. Очакваме вашите предложения и ако имате предварителни въпроси, да бъдат написани в тази тема или изпратени до мен чрез системата за лични съобщения на форума.

Срещата е предназначена за потребители и заинтересовани лица от Югоизточна България, но всеки е добре дошъл. Очакваме ви!
#4
В потвърждение на казаното от мен преди време. В настоящата финансово-икономическа обстановка у нас и по света, рискувате не ако имате биткойни. Рискувате ако нямате биткойни!

ЗАПОМНЕТЕ: Имате биткойни само ако имате тайните ключове на биткойн адресите с тези биткойни. Ако някое друго лице ви е дало биткойн адресите, това лице притежава тайните ключове и вие нямате биткойни. Имате само обещание за биткойни.

---

Billionaire Tim Draper: You Should Be Scared If You Don't Own Bitcoin

To illustrate the fragility of fiat money, Draper told a personal story about a "one–million–dollar bill" that his father gave him when he was young. The bill turned out to be a Confederate note with no value, which he held up as a warning that government currencies can fail, leaving savers with worthless paper.

He connected that story to his decision to purchase bitcoin from the U.S. government in an auction of seized coins, where he paid above market because he viewed bitcoin as a superior long-term asset.

Draper outlined a scenario in which retailers begin by accepting bitcoin alongside other payment methods and then transition to accepting only bitcoin.

In that world, he said, consumers would rush to banks to pull out their money and convert into BTC as trust in national currencies declines. He told the audience that anyone who manages a family "ought to have about six months' worth of bitcoin" as protection against such a breakdown.

He extended that warning to sovereigns facing inflation or fiscal stress. If a government encounters hyperinflation and holds no BTC on its balance sheet, Draper argued, its currency and the wealth of its officials could become worthless in real terms.

"You should be scared if you don't own bitcoin," Draper said he is telling people these days, adding that those without exposure "should be very, very worried."

Draper closed with a call to action aimed at the entire BTC ecosystem around him. He said that "those of us who have bitcoin are gonna help steer the world" as legacy currencies lose value, and he told attendees to go home and tell their families to buy bitcoin, their governments to buy bitcoin, and their friends to buy BTC.

Addressing founders and builders, he urged entrepreneurs to "push it as hard as you can," saying that broad BTC ownership is both a hedge against currency risk and a path to a new monetary standard.

---

https://www.zerohedge.com/crypto/billionaire-tim-draper-you-should-be-scared-if-you-dont-own-bitcoin

#5
Днес 29.04.26 (Сряда) между 14:00 и 16:30 часа ще има няколко прекъсвания ако ползвате битомата в Интерпред, София. Налага се преместване на силови и мрежови кабели. Ще се постараем еднократните прекъсванията да не бъдат за повече от 30 минути за да може някой, който не е прочел това съобщение все пак да извърши покупко-продажба в рамките на 10-ина минути преди възможно следващо прекъсване.

За приключване на настоящото обслужване и възобновяване на нормалната работа на битомата ще бъдете уведомени в тази тема.

16:05
Битоматът е в работен режим и може да се ползва по обичайния начин.
#6
След като всички вече се изказаха за последните избори, нека и моя милост да каже нещо.

Огромната част от социолозите отново грешат. Тази огромна вълна в полза на Г-н Радев не е поради умората от честите избори и желанието на хората най-сетне да имаме стабилно правителство с ясна отговорност на едно лице по отношение управлението на държавата. Мнозинството от хората, които не са гласували на миналите избори и сега решиха да гласуват, просто искат ново раздаване на картите. Те не искат сиромашка стабилност. Те искат нестабилност, тоест разклащане на лодката за да си намерят по-добро място под слънцето! Това, което не разбират е, че новото раздаване на картите отново ще е с белязани карти и не защото Г-н Радев е лош човек.

Новият месия е с вързани ръце и не може нищо да направи за да подобри материалното състояние и стандарта на живот на обикновения човек. Държавата е оглозгана, напълно зависима политически и финансово, 9-та глуха провинция на Брюкселския Съюз, която вече няма дори мижавата финансова независимост допреди капитулацията пред еврото. Огромната държавна администрация, която е феодална собственост на ГЕРБ, ще саботира всеки опит да бъде заобиколена. Хората, които не са на държавната хранилка  са безработни и работят какво и да е само и само да вържат месечните си разходи. Предприемачите усещат натиск от постоянно растящите разходи и стагниращите приходи. Закономерният резултат ще е още повече държавни заеми за насъщни разходи на държавата и допълнителен товар за бъдещите поколения.

Преди време гледах едно интервю на предприемач, който често гостува по телевизионните студия. Неговото мнение бе, че преминаването към еврото било безпроблемно, защото парите били просто мярка за стойност. Проблемите били другаде. Държавата не могла да се справи с инфлацията.

Повечето от хората искат да имат пари и бедата идва от там, че почти никой не разбира, какво е това нещо "пари"? Вярно е, че парите са мерна единица за стойност. Това е същото, както метъра е мерна единица за дължина, килограма за тежест и т.н. Но...

Представете си, че имате финансов метър в ръцете си. Сега си представете, че метърът е от гума. Когато измервате стойността на стоки и услуги произведени от други вие имате възможност да разтягате метъра и  да намалявате метража, тоест да обезценявате труда на другите. Когато измервате стойността на стоки и услуги произведени от вас самите вие имате възможност да свивате разтегнатия метър и да увеличавате метража, тоест да надценявате своя труд. Когато харижете финансовата независимост на държавата на някой извън държавата, вие позволявате на други две чуждоземни ръчички да правят това упражнение. Тези други ръчички са далеч извън България, чак във Франкфурт и някой друг ги назначава на тази длъжност. Това прави ЕЦБ с финансовия гумен метър, когато реши да наводни или временно пресуши евровото блато. Редуванията на тези засушавания и наводнения (вдигане и сваляне на основната лихва) изобщо нямат нищо общо с вашия интерес. Напротив, те са диаметрално противоположни. Целта на това упражнение е да се извлича богатство от новозавоюваните пазари и територии и да го насочва към метрополията.

От векове владетелят в метрополията е давал или отнемал две основни права на своите васали. Първото е сеченето на собствени монети, а второто е събиране на данъците. Правото да сечем собствени монети на васална България вече е отнето. Скоро очакваме да има промени в евро-директивити за видовете данъци, техния размер и начина на събирането им в провинция България.

Скоро управляващите в София ще се видят от другата страна на финансовата бухалка. Досега общините в България получаваха полагащите им се средства от централната власт в срок и размер в пряка зависимост дали са гласували политически коректно. Сега Брюксел ще прави същото с управляващите в Брюкселската провинция под името България. Години наред Унгария си плащаше редовно вноските в ЕС, но всички еврофондове се задържаха докато не достигнаха рекордните над 35 милиарда евро, които Брюксел дължеше на Г-н Орбан. Целта бе повече от ясна - удар върху унгарската икономика. Предтекстът бе също така ясен - проблеми с "корупцията и върховенството на закона". Този механизъм и същата дъвка ще се използва срещу всеки държавник в ЕС, който реши да следва не интереса на еврокрацията, а на собствения си народ.

Добрата новина е, че краят на еврозоната се вижда с просто и невъоръжено око. След една година Г-н Бардела ще замени Г-н Макрон, като Президент на Франция. ЕЦБ официално ще получи ултиматум, който и сега го има макар и все още неофициално. Или ЕЦБ започва да изкупува френски държавен дълг или Франция илиза от еврозоната. За да запазят работното си място в ЕЦБ ще създадат от въздуха стотици милиарди ако не и трилиони нови евра за да изпълнят повелята на тези, които ги назначават. Това ще създаде нова инфлационна вълна в ущърб най-вече на най-отдалечените от Брюксел евро-провинции. За да се прикрие произхода на финансовото цунами политиците ще започнат нови войни. Не зная тогава, къде ще се крият всички мишлета, които насилствено вкараха България в този финансов капан? Дано вече са си купили имения в чужбина за себе си и за родата. Иначе у кауша...

ЕС възникна, като митнически съюз. След разпада на СССР амбициите на еврократите нарастнаха и те решиха да го превърнат в икономически съюз. Постепенно, с безпроблемното завоюване на новите колонии в Източна Европа и пълно превземане на техните пазари, решиха да го превърнат в политически проект. Ползата от това също се изчерпа, затова следващата му фаза е превръщането на ЕС във военен проект. Само така може да се запази властта на еврокрацията и сенчестата власт в ЕС. Военната истерия съвсем съзнателно и целенасочено ще се нагнетява все повече и повече.
#7
Много добър разбор на настоящия пазар на нефт и разположението на силите в световните финанси:

https://www.youtube.com/watch?v=f353QO5Dgus

Предстои ново взривно поскъпване на храните и основните стоки за потребление. Ако имате възможност пълнете варели с дизелово гориво и ги съхранявайте на подходящо място и по подходящ начин. Тези лични запаси ще бъдат безценни за вас и вашето семейство само след няколко месеца.

#8
Гражданите да бъдат спокойни, няма нищо интересно за гледане!

leslie-nielsen-nothing-to-see-here.gif

Всички грантаджии, политически еднодневки на чуждестранна издръжка и НПО проститутки в БГ бяха спешно командировани по казионните телевизии с една единствена задача - да повтарят в хипнотичен транс, как американските военни самолети на летище София не били зареждали в БГ и затова не се брояли за участници във войната на САЩ срещу Иран. Щеше да е смешно ако не бе толкова изнервящо да те правят на глупак всеки ден.

Абе, аланколу! Тези военни самолети са собственост на министерството на войната на САЩ. Всеки Божи ден зареждат българско гориво на летище София и излитат по няколко пъти на ден. Връщат се празни за да заредят и пак да излетят. Това ако не е зареждане на българска територия не зная, какво е?

Ама те не зареждали нашето гориво над нашето небе, а над Кипър в бомбардировачите, които убиват стотици хора в Иран всеки ден. И каква е разликата? Никаква. Ти си натовски послушко и не се различваш по нищо от послушковците в Кипър. Няма никаква разлика между официалната позиция на Кипър и официалната позиция на България по отношение на войната срещу Иран. Защо съдбата на БГ трябва да е различна от тази на Кипър?

Луно, Луно - земьо македонска американска!

Щели да правят само обиколка на Луната. Ами, естествено. Стенли Кубрик вече не е сред живите и не може да им осигури второ кацане на Луната.

https://www.youtube.com/watch?v=A0cdv9H9Rcw
#9
Котироките на борсови стоки, които виждате сега по търговските терминали на Блумберг и Ройтерс са вече само холограми на действителните цени. Целта на тези холограми е да ви държат откъснати от действителността и в сънно положение, колкото се може по-дълго. Обикновено това се прави с животните, които предстои да се превозят до кланицата.

Сомо едно примерче от вчера:

1. Котироките на Блумберг и Ройтерс показват около 103 долара. Това са най-скъпите марки, като Брент с демократични молекули.
2. Котировките на истински пазар, като да речем този на борсата в Мумбай - Индия, показва около 115 долара. Това е кошница от тези с демократичните молекули, но най-вече се състои от тоталитарни молекули превозени в "сенчести" танкери.

https://www.bloomberg.com/energy
https://ppac.gov.in/prices/international-prices-of-crude-oil

Цената на най-важната стока на нашето съвремие се фалшифицира поне с 15%. Може само да гадаем, с колко се фалшифицира цената на другите борсово търгувани активи, които не са от съществено значение за нашето ежедневие? Ако си купувате обещание подписано на хартия за доставка на нещо ценно, цената е една. Ако искате да си купите самото нещо за да го ползвате или да го притежавате без посредник, цената е съвсем друга.

Добре дошли в ерата на пазарните холограми!
#10
Всяка вечер по централните новини едно и също. Жалби от високите цени на стоки и услуги и от ниските пенсии и заплати. Всяка вечер репортажи от стачки с искания за по-високи заплати. Абе хора, вие не разбрахте ли, че от началото на тази година вече сте в клуба на богатите?

Не минава и ден някой фактор от настоящите или бившите управляващи да не сподели своите опасения за все по-високите цени на горивата, но нито един от тях не съм чул да осъди агресията на Израел и на САЩ срещу Иран. Слушайки новините започвам да се обърквам, кой аджеба е агресора и кой е жертвата.

Иран били лошите, защото обстрелвали съседни държави, където между другото имало демократични американски бази. В тези бази имало демократични ракети, демократични самолети и демократични цистерни за зареждане на тези самолети. Тези съседни на Иран държави били жертви, защото те от добро сърце са дали земята си за демократични американски военни бази.

Иран бил лош, защото искали смърт на държавата Израел. Само че, тези които го твърдят объркват причина и следствие. За пръв път този лозунг се появи на официална трибуна в Иран преди повече от десетилетие по времето на Президента Ахмадинежат. Конкретният повод бе поредното убийство на ирански учен чрез терористичен акт в Техеран организиран и изпълнен от специалните служби на Израел. Как се нарича държава, която избива твоите учени за да те върне в Каменния век? Как се нарича държава, която официално изпълнява терористични актове и не го крие? Нарича се държава-терорист. Какво прави всяка нормална държава с терористите?

Иран е лош, защото наказва не само коалицията на агресорите, но и техните съучастници в престъплението. Иран е лош, защото показа на цял свят, че американска военна база на твоя земя не е актив, а голям пасив. Пасив, за който рано или късно се плаща солено!
#11
Днес 28-ми Февруари (Събота) 2026 г. от 13:30 часа и през следващите 24 часа, нашите клиенти могат да продават биткойни на по-изгоден курс от специализираните борси. Цената е с 1% над борсовата цена в Кракен.
#12
Цитат на: AlximikA - Февруари 26, 2026, 04:39:35 PMКак съм се справил ?
Това решение е най-пестеливо за конкретната икономическа самоличност.
Липсва ми и директният подход за монетизация ,прекалено зелен съм и не зная как да подходя?

Технически:
BIP322 още е чернова (draft). Това означава, че още никой не използва това предложение за стандарт в работен режим (deployed).

Нетехнически:
Не мога да преценя, как си се справил. Не зная, какво се опитваш да постигнеш? Срещал съм понятия, като цифрова самоличност. Какво имаш предвид под "икономическа самоличност"?

Предполагам разбираш, че икономическият модел на това, което се опитваш да направиш излиза доста отвъд рамките на цифровия свят и затова използваш новоизкован термин. И затова стигаш под кривата круша с "монетизацията".

Въпросчета от аналоговия свят:
  • Какво правим ако някой продавач на имот се опита да продаде имот с чужд или с фалшив нотариален акт?
  • Ами ако купувача обяви и заведе дело за измама от продавача и неговия посредник (ти)? Имаш ли пари за адвокати?
  • Какво правим ако наемодателят даде чужд имот под наем и в средата на наемния период се яви истинския собственик с искане за незабавна компенсация и изнасяне на наемателя?
  • Какво правим ако наемателят изтърбуши наетия имот, вземе си чукалата и се скрие зад "икономическата" си самоличност?
  • Очевидно трябва да имаш частна армия от адвокати и момчета с бухалки за да налагаш правилата за ползване на твоята услуга в аналоговия свят. Ами ако частната армия на отсрещната страна е по-голяма?

Говорили сме на тези теми и преди. Преди да изхарчиш пари и време за разработването на дадена услуга, трябва ясно да си дадеш сметка, как и от какво ще печелиш? Това е въпрос за началото при разработката на даден проект, а не за края!

Съвет ако решиш да упорстваш (не се препоръчва):
Трябва да проучиш из основи бизес модела на AirBNB. Големият въпрос е дали удостоверяването чрез "икономическа самоличност" може да замени удостоверяването на самоличност чрез банкови карти, което тази корпорация прилага? Има цяла система от "престъпления и наказания" и всяко едно от тези правила трябва да бъде "транспонирано" в твоя модел! Наратко, много работа и нищожни изгледи за успех.

#13
Промених леко заглавието на темата, като добавих "за имоти". Надявам се нямаш нищо против?



#14
Днес 5-ти Февруари (Четвъртък) 2026 г. от 18:00 часа и през следващите 24 часа, нашите клиенти могат да продават биткойни на по-изгоден курс от специализираните борси. Цената е с 1% над борсовата цена в Битстамп.
#15
Днес 03.02.26 (Вторник) от 16 часа битомата в х-л Славяни, Димитровград е в работно състояние. Можете да купувате биткойни с еврови банкноти и да получавате еврови банкноти, когато продавате биткойни.