Джейми Даймън: Биткойн ще бъде спрян

Започната от Биткойн.БГ, Ноември 05, 2015, 10:42:17 AM

« назад - напред »

Биткойн.БГ

Jamie Dimon, изпълнителният директор на най-влиятелната банка в света JPMorgan Chase, заяви вчера в изказване на глобалния форум на сп. "Форчън", че Биткойн ще бъде спрян.

"Виртуална валута, наречена Биткойн противопоставена на щатския долар, ще бъде спряна", заяви Даймън. "Няма правителство, което да подкрепи виртуална валута, която преминава безпрепятствено граници и не подлежи на същия контрол. Това няма да го бъде."

Прави впечатление, че дипломатичния тон вече е изцяло изоставен и отрицанието е рязко и категорично.

http://fortune.com/2015/11/04/jamie-dimon-virtual-currency-bitcoin/

Bitcoin Monkey

Здравейте,

според мен Джейми Дявола си знае работата, а именно да преиграва и да се прави на клоун. Той много добре знае какво е Биткойн и от кого е създаден и със сигурност е много по усведомен за бъдещето от колкото всички нас.
Не че не се радвам за постояното покачване на цената на Биткойн, но колкото по бързо скача толкова повече ме плаши и ме кара да търся нова информация. И това което се оказа е че, от 2016 по това време до 2017 днешно време...потреблението и използването на Биткойн не е нараснало кой знае колко, но самата цена на Биткойн се е покачила около 10 пъти от тогава насам. Което ме кара да мисля че цената на Биткойн не се определя от supply and demand а от новини.
Напоследък започнаха да публикуват доста остроумни видео клипове в Youtube, ето затова искам да предложа един от тях на ваше осмотрение и обсъждане. За съжаление видеото е на английски, ако някой има времето да го преведе ще е добре за всички. Видеото обсъжда историята на долара, златото и Биткойн. Продължителноста на видео не е голяма, всичко е обобщено като в уеб семинар.
Моля който има собствена гледна точка и друга информация, да коментира, връзката на Биткойн с NSA, разработки от 1996г., Neal Koblitz да коментира.

Линк към видеото :
https://www.youtube.com/watch?v=iz7_6JsHJt4

П.С. Не гледайте на видеото като сравнение между Злато и Биткойн, а като факти в историята на парите и появата на Биткойн в последната фаза.

Биткойн.БГ

Цитат на: Bitcoin Monkey - Ноември 04, 2017, 11:35:33 AMИ това което се оказа е че, от 2016 по това време до 2017 днешно време...потреблението и използването на Биткойн не е нараснало кой знае колко, но самата цена на Биткойн се е покачила около 10 пъти от тогава насам. Което ме кара да мисля че цената на Биткойн не се определя от supply and demand а от новини.

Използването на Биткойн също е нараснало многократно. Това се отразява в таксите за биткойн преводи, които също са нараснали многократно за този период. Освен това, покачването на цената не е само резултат от добрите новини за Биткойн. Покачването на цената е и резултат от продължаващата загуба на доверие в основните валути като долара и еврото, които са всъщност най-големите балони в икономиката. Ако използваш за мярка най-големият балон да търсиш и измерваш други балони няма как да намериш такива!

Nanko

Цитат на: Bitcoin Monkey - Ноември 04, 2017, 11:35:33 AM
Моля който има собствена гледна точка и друга информация, да коментира, връзката на Биткойн с NSA, разработки от 1996г., Neal Koblitz да коментира.

Линк към видеото :
https://www.youtube.com/watch?v=iz7_6JsHJt4

П.С. Не гледайте на видеото като сравнение между Злато и Биткойн, а като факти в историята на парите и появата на Биткойн в последната фаза.

Жената залага на долара, защото бил контролиран от хора с власт и те ще направят всичко за да остане в обръщение и да има стойност. Обаче същото можем да кажем и за рипъл.

Биткойн.БГ

Цитат на: Bitcoin Monkey - Ноември 04, 2017, 11:35:33 AM
Моля който има собствена гледна точка и друга информация, да коментира, връзката на Биткойн с NSA, разработки от 1996г., Neal Koblitz да коментира.

Това сега го видях. Алгоритъма за цифров подпис на основата на елиптични криви не е разработен от НСА. Основата е поставена доста по-рано от 1996 г. Освен това Биткойн използва различна елиптична крива от тази, която НСА препоръчва. Елиптичните криви на Коблиц са предпочитани заради оптимизацията. Търсят се елиптични криви, които позволяват по-бързи изчисления при проверка на достоверността на един цифров подпис без да се прави какъвто и да е компромис с безопасността.