Тема за съвсем начинаещи. Откъде да започна с Биткойн? Какъв Биткойн портфейл?

Започната от Биткойн.БГ, Юни 04, 2017, 05:14:24 PM

« назад - напред »

Биткойн.БГ

Цитат на: Uncle_George - Януари 04, 2018, 09:49:27 PM
Закупих си и малко количество биткойн през coinbase. След това ги прехвърлих в poloniex и ги обърнах в ripple.
Сега имам малко етериум в coinbase и малко ripple в poloniex.

Не се занимавам с етереум и рипъл. Надявам се някой друг да може да ти отговори на въпросите.

Преди няколко години дори бях регистрирал ripple.bg. Бях впечатлен от оригиналната идея на рипъл за бартерна търговия срещу заемни разписки (IOU - I OWE YOU). Имаше и съществено българско участие там. След това обаче банките купиха домейна и направиха банковата криптовалута рипъл. Издателят сам определя, колко рипъли да има в обръщение, кога и колко да изтегли от пазара или колко да налее. Рипъл не е нищо друго освен подобрение на сегашната беждубанкова система за разплащане SWIFT, където и самите потребители могат пряко да участват. Някои могат и да спечелят ако навреме обръщат печалбата си в биткойни, но повечето дребни спекуланти в крайна сметка ще бъдат ограбени!

volen.hristov


Mery28

Здравейте,през 2017 с алгоритъм x 11 изкопах монети bitcoin segwit2x постъпиха в портфейл на биткоин коре на сегвит файла wallet.dat го преместих в bitcoin knots както се вижда на снимката отчита на коя дата какво е постъпило ,но не ги осчетоводява при пълна синхронизация въпроса е ,че блокчейна има ограничение до 1mb има ли начин чрез тестнет 5 или друго да се осчетоводят или за бъдеще има ли шанс да се увеличи размера на  блока?

IMG-1aa9a78ab40147b885e92e4cd10e49a9-V.jpg

Биткойн.БГ

Привет, Mery28

Добре дошла във форума!

Цитат на: Mery28 - Април 16, 2021, 09:10:21 PM
Здравейте,през 2017 с алгоритъм x 11 изкопах монети bitcoin segwit2x постъпиха в портфейл на биткоин коре на сегвит файла wallet.dat го преместих в bitcoin knots [
Не съм наясно, какво точно сте правила! Никога не съм използвал упоменатото приложение. Нямам нищо против Luke Dashjr, но този проект ми се струва малко изоставен и е на автопилот от 2017 г. насам. Бихте ли пояснили, какво Ви е накарало да използвате bitcoinknots вместо bitcoincore?

Цитат на: Mery28 - Април 16, 2021, 09:10:21 PM
...както се вижда на снимката отчита на коя дата какво е постъпило ,но не ги осчетоводява при пълна синхронизация...
Доколкото виждам от снимката всичко е "осчетоводено" както трябва! На 15.07.2018 г. сте превели цялата наличност по този портфейл на външен за портфейла биткойн адрес, който Вие трябва да знаете?

Цитат на: Mery28 - Април 16, 2021, 09:10:21 PMвъпроса е ,че блокчейна има ограничение до 1mb има ли начин чрез тестнет 5 или друго да се осчетоводят или за бъдеще има ли шанс да се увеличи размера на  блока?
Зададените от Вас въпроси нямат отношение към начина на "осчетоводяване" в приложението bitcoinknots. SegWit формата на биткойн адресите малко увеличи ограничението за размера на един блок в блокверигата. Testnet e само улеснение за разработчиците да си пробват разработките преди да ги пуснат в Mainnet. Няма нужда от вдигане на ограничението в размера за един блок. Няма нито техническа, нито икономическа необходимост.


Mery28

Здравейте, благодараря за приема и предоставената информация, биткойн кнотс използвах защото поддържа сегвит възли заема по малко място на хардиска както има повече seederi биткойн коре 0'14 трябва да го тегля месеци и заема повече от 140 gb на харада това което знам е че проекта не се прие на ню-йоркското споразумение ,но Джеф Гарзик основателя на коре още работи по него, в този портфейл има около 100 btc а на датата която споменавате са изпратени само 3 които така и не пристигнаха на посочения адрес много ви моля ако има възможност да се чуем по телефона за да ви обесня какво се случи или се обадете на 0877740... предварително благодаря!

Биткойн.БГ

Цитат на: Mery28 - Април 17, 2021, 06:46:38 PMна датата която споменавате са изпратени само 3 които така и не пристигнаха на посочения адрес

Предполагам това означава, че стои със статут на непотвърден превод в портфейла? Ако търсите помощ трябва да дадете повече подробности. Посочете txid на посочения превод!

ПП: Изтрих последните 3 цифри от телефона Ви. Не трябва да посочвате лични данни на общодостъпни места в Интернет!