Промяна новините на форума:

Поставихме Началото... Добре Дошли!

Main Menu

Битомат под наем ?

Започната от AlximikA, Февруари 08, 2019, 11:15:55 PM

« назад - напред »

AlximikA

Мога ли да наема автомат за продаване на хартия срещу биткойни ? Дори нямам нужда да е двупосочен. Сериозно питам.

Биткойн.БГ

Искаш клиента да може да продава биткойни и да получава банкноти от битомата или обратно, да купува биткойни срещу банкноти?

AlximikA

Да продава биткойни и да получава левове от битомата.

Биткойн.БГ

Има двупосочни битомати, при които може да се изключва едната или другата посока при желание на оператора. Не съм срещал обаче еднопосочен битомат, при който клиента да може само да продава биткойни и да получава левове.

За колко дни/месеци/години искаш да наемеш биткойн автомат? Стар или нов? Каква гаранция можеш да предоставиш, че битомата няма да бъде повреден от неправилно обслужване или откраднат? Можеш ли да инсталираш и поддържаш отдалечения сървър, с който битомата трябва да е постоянно свързан?

Имай предвид, че това е нещо съвсем различно от банкомат, макар и външните прилики да са много! Постоянно има някакви проблеми, за които и самите производители не са наясно, какви са причините! Всичко още е много сурово.

AlximikA

Обмислям все още. Благодаря за въпросите, очевидно техническата поддръжка ще е проблем.
Гаранцията може да е депозирана стойност в полза на наемодателя или застраховка.
Има ли как да се застрахова наличността в машината ?

Как е решен проблема с верификацията ? Веднъж спомена ,че на вашата машина се чака два блока ?

Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Февруари 10, 2019, 01:48:41 PM
Има ли как да се застрахова наличността в машината ?

От този ти въпрос ми "светна", че ти всъщност искаш да вземеш под наем не само машината, но и наличните пари в нея?!... Тоест, искаш да даваш място за автомат под наем!

AlximikA

С отдаване на място ще съм само наблюдател... Аз не искам да съм наблюдател! Искам максимално евтино и максимално безрисково да се мушна между левовете и битконите :) Места за битомати под път и над път, наема за една "кафе машина" на летището едва ли е повече от 200-300лв. на месец.