Всеки от нас можеше да е на мястото на Г-н Росен Йосифов от RGCoins!

Започната от Биткойн.БГ, Януари 26, 2019, 01:24:58 PM

« назад - напред »

Биткойн.БГ

По-долу е връзката към отвореното писмо на Виктория Йосифова-Кънева относно екстрадирането на нейния баща в САЩ по напълно измислени и малоумни обвинения в пране на пари. Биткойните са налични пари. Първите налични пари в изцяло електронна форма! Когато получавате налични пари няма как да знаете дали те са придобити по престъпен начин от платеца!

Българският съд нагледно показва с този случай, че не работи по българските закони и не защитава българските интереси, а работи по американските закони и защитава американските интереси! Нямам думи да изразя възмущението си от безгръбначната правна система в България. Всичко това на фона на напъните от НАП да събира още повече данъци от фирмите и физическите лица, които използват биткойни. Защо да ви плащаме данъци дами и господа, след като от вас нищо не зависи? Ами вие просто сте част от колониалната администрация назначена да защитава чужди интереси!

https://www.rgcoins.com/фирмата-преустановява-работа-за-неоп/

Биткойн.БГ

Оглушително мълчание...
За тези, които се ослушват и спотайват.
Също и за тези, които злорадстват "нали ви казахме да не се занимавате с Биткойн".
Припомняме недалечната история...

---

Мартин Фридрих Густав Емил Нимьолер (на немски: Martin Friedrich Gustav Emil Niemöller) е протестантски богослов в Германия, пастор в протестантската евангелска църква, сред най-известните в Германия противници на нацизма, президент на Вселенския съвет на църквите (1961 – 1968 г.), лауреат на Международната Ленинска премия ,,За укрепване на мира между народите" (1967).

Нимьолер е арестуван и на 3 март 1938 г. извънредния съд за държавни престъпления го обвинява в ,,скрити нападки" срещу държавата и го осъжда да излежи 7 месеца в специален затвор за длъжностни лица и глоба от 2000 марки за ,,злоупотреба с проповедническа дейност".

Той обаче така и не излиза на свобода, въпреки че вече е изкарал 8 месеца в предварителния арест (тоест 1 в повече от присъдата). Хитлер е вбесен от меката присъда и заявява, че Нимьолер ,,трябва да лежи, докато не посинее" и заплашва целия съдебен състав с наказание.

Веднага след освобождаването му Нимьолер е подложен на ,,превантивен арест" от Гестапо. Затворен е в лагери, най-напред в Заксенхаузен, а после в Дахау. През 1945 г. е освободен от съюзническите войски.

Нимьолер многократно обвинява в престъпления нацистите и дълбоко се разкайва за първоначалните си убеждения. Световноизвестно става стихотворението му ,,Когато те дойдоха...", преведено на десетки езици:

Когато нацистите дойдоха за комунистите, аз мълчах; не бях комунист.
Когато дойдоха за социалдемократите, аз мълчах; не бях социалдемократ.
Когато дойдоха за тези от профсъюзите, аз мълчах; не членувах в профсъюз.
Когато дойдоха за евреите, аз мълчах; не бях евреин.
Когато дойдоха за мен – вече нямаше кой да говори.

В оригинал:

,,Als die Nazis die Kommunisten holten, habe ich geschwiegen, ich war ja kein Kommunist.
Als sie die Sozialdemokraten einsperrten, habe ich geschwiegen, ich war ja kein Sozialdemokrat.
Als sie die Gewerkschafter holten, habe ich geschwiegen, ich war ja kein Gewerkschafter.
Als sie die Juden holten, habe ich nicht protestiert; ich war ja kein Jude.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte".

---

Трябва ли да добавим поредната строфа:
"Когато нацистите дойдоха за биткойнерите, аз мълчах; нямах биткойни".

AlximikA

Аз имам конспиративна теория.
Ами ако този арест има общо с онзи лаптоп, който беше изпратен в една лаборатория ?

Естествено дали ще продавам домати или биткойни, за закона това не би трябвало да има значение!

Кои са онези които са казали, "нали ви казахме да не се занимавате с Биткойн", това е интересно за мен...

"Превантивен арест" обаче не ми харесва като концепция.
Кажи какво можем да направим според теб ?
За гласност... не е да не съм дал такава, но какво от това...

Всяка война взима жертви

Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Януари 29, 2019, 01:24:47 AM
Аз имам конспиративна теория.
Ами ако този арест има общо с онзи лаптоп, който беше изпратен в една лаборатория ?

Едва ли!

Някакви румънци излъгали някакви селяни в Кентъки и им прибрали доларите. Тези придобити чрез измама долари осребрили, като си закупили чисти и нивинни като детско дупе биткойни в САЩ. Върнали се по живо и здраво от гурбета обратно в Румъния и взели да разпродават биткойните, като един от тях дошъл в България и продал част от тях на фирмата на Росен Йосифов. Къде е вината на Росен? Извършвал е стопанска дейност на територията на България без разрешение от Американското посолство в София?!

Айде сега да си представим, че румънците вместо с няколко биткойна се бяха върнали в Румъния направо с няколко пачки долари. Един от тях идва в България и сменя част от тези долари в банката на [не се чете името]. Този симпатяга щяха ли да го екстрадират в САЩ? Щяха, ама някой друг път!

Извод:
Доларите, колкото и мръсни да са все пак са чисти, защото по принцип са нещо светло! Докато биткойните, колкото и чисти да са все пак са мръсни, защото по принцип са нещо тъмно!

---

По-скоро някой фактор в съда много се е уплашил да не създаде прецедент в ЕС ако такова абсурдно дело се гледа в България. Възползвали са се от безогледната наглост на каубойската съдебна система и са го джиросали на каубоите за рекордно кратък срок преди цялата работа да се разсмърди до небето! Само че, по стар български навик пак настъпиха мотиката от погрешната страна!

AlximikA

Ето го разказа от първо лице.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=16&v=py8l6BWFbh8&fbclid=IwAR3wzGYEZFd9rtQvxeF2xJe0Wvgcr-gbd1GTTjAkV3P1UpfJc3bpc3OwIqA
Оставам с впечатление ,че американците просто са дошли за да вземат биткойните на човека!
След този тараш ако са намерили посявката на някой от портфейлите му... едва ли ще си види парите някога.

Трябва да се помисли за това как държавата да съхранява подобна информация в подобни ситуации.
Практиката при намерени пари да се прави опис и на базата на описа да се съхраняват парите е доста неефективна при намиране на частни ключове или посявки при обиск.

Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Януари 30, 2019, 04:01:17 PM
Трябва да се помисли за това как държавата да съхранява подобна информация в подобни ситуации.

На държавата трябва със закон да й се забрани да пази такава информация!

AlximikA

Цитат на: BitcoinBG - Януари 31, 2019, 01:11:23 PM
На държавата трябва със закон да й се забрани да пази такава информация!

Леле... колко еретично :)

По темата:
Днес ще се проведе протест срещу екстрадицията на Росен Йосифов.
Протеста е насрочен за 18.00 пред Съдебната Палата в София
https://www.facebook.com/events/1044321095752635/

Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Февруари 01, 2019, 01:51:27 PM
Леле... колко еретично :)

По темата:
Днес ще се проведе протест срещу екстрадицията на Росен Йосифов.
Протеста е насрочен за 18.00 пред Съдебната Палата в София
https://www.facebook.com/events/1044321095752635/

Безсмислено е да се протестира пред хора и държавни учреждения, от които нищо не зависи. Протестът трябваше да е пред Американското посолство!

AlximikA

Цитат на: BitcoinBG - Февруари 01, 2019, 08:00:18 PM
Безсмислено е да се протестира пред хора и държавни учреждения, от които нищо не зависи. Протестът трябваше да е пред Американското посолство!

Прав си както винаги :)
Да го беше казал по-рано.

_____________
... Margaret Runchey ?
Какво е  Model of Everything и има ли пряка връзка с Биткойн и Сатоши Накамото ?

Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Февруари 02, 2019, 04:23:52 PM
Да го беше казал по-рано.

Разбрах за насрочения протест 3 часа преди определеното време.

Биткойн.БГ

Статия на Йоан Запрянов във в-к Капитал. От нея става ясно, че от цялата група 14 румънски граждани искането за екстрадиране до момента е уважено само за 3-ма от тях. Тези, които са били на територията на САЩ и са продавали змийско мляко на селяните в Кентъки. Май в Румъния все пак имат някакви остатъци от независима съдебна система!

---

Колко години затвор струва един Bitcoin

...
Групата, обвинена в пране на пари чрез криптовалути, се върти около Влад Нистор, собственик на борсата Coinflux. Според прокуратурата в Кентъки тя се е занимавала с измами спрямо американски граждани. "Два от методите са били онлайн фишинг схеми чрез фалшиви реклами в eBay и други платформи", пише румънският вестник Cluj. Румънците са казвали на "клиентите" си, че заради технически грешки тяхната информация е загубена. След това са използвали имейли и приложението за криптирани чатове Telegram, за да вземат лични и финансови данни, за да могат победителите в аукционите да получат наградите си. В имейлите, иззети от прокуратурата, има и клонирани сайтове на известни финансови и борсови институции.

Обвинението срещу Нистор е, че той ясно е давал направления на останалите как точно да бъдат изпирани парите, включително и през собствената му борса Coinflux. Към края на декември исканията за екстрадиция на румънски граждани са били уважени само за трима души от групата: тези, които са работили на място в САЩ. Самият Нистор не е работил там
...

https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2017/02/07/3386735_kolko_godini_svoboda_struva_edin_bitcoin/

DarkLady


Биткойн.БГ

Цитат на: DarkLady - Април 04, 2019, 05:20:51 PM
А какво стана с Г-н Росен Йосифов?

Това е добър и навременен въпрос.
Може би близките на Росен има, какво да кажат... или им е казано нищо да не казват в интерес на задържания?

Биткойн.БГ

Гледам новините по БНТ1 и не вярвам на очите си. 5 минути репортаж, как хората в комунистически Китай протестират срещу закон за екстрадицията от една провинция на Китай в друга провинция на Китай. Властите дори спряха разглеждането на законопроекта. Хората протестирали справедливо ни внушават политкомисарите редактиращи новините в БНТ... Тук в БГ някой протестира ли при приемането на закона за екстрадиране на български граждани в САЩ?