Промяна новините на форума:

Поставихме Началото... Добре Дошли!

Main Menu

Пароли

Започната от AlximikA, Декември 15, 2018, 10:21:32 PM

« назад - напред »

AlximikA

С риск да бъда обвинен в спам, повдигам тема която лично аз намирам като абсолютно необходима за всеки потребител на Интернет.

От както се помня имам задължението да помня парола, пароли или редица от пароли, което аз лично намирам за себе си за натоварващо.
Това което чисто интуитивно практикувам е никога да не позволявам на браузерът ми да помни вместо мен. Това е правилно решение, нали ?
Не съм намерил оптимално решение за това, помненето на паролите да не ме натоварва, напротив! Напоследък ми се налага да променям паролите си в доста малък времеви интервал поради информация от гугъл, че има пробив в системата, който той е блокирал...
Използвам сравнително еднообразни но достатъчно дълги пароли в които има повтарящи се елементи... все някак трябва да ги помня, нали? Последният път в един форум, компютъра ме осведоми ,че тази парола вече я използвам на друго място ??? Същият препоръча да я сменя за неговият форум... ?

Изобщо има ли интелигентно решение на този проблем ?




Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Декември 15, 2018, 10:21:32 PM
Изобщо има ли интелигентно решение на този проблем ?

Има. Нарича се BitID.

https://github.com/bitid/bitid

Предложено е още преди няколко години. Достатъчно е стандарта за удостоверяване на самоличност да е приет от сайта, в който се логвате и вие да можете да се подписвате чрез ваш Биткойн адрес.

AlximikA

Защо не си го внедрил във форума ?

п.п
Ако пусна тема със заглавие "Ентропия", дали този раздел би бил най-подходящ за нея ?

Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Декември 21, 2018, 10:47:08 PM
Защо не си го внедрил във форума ?

Има по-наложителни неща, които стоят по-напред в списъка!  :)

Цитат на: AlximikA - Декември 21, 2018, 10:47:08 PM
Ако пусна тема със заглавие "Ентропия", дали този раздел би бил най-подходящ за нея ?

Не виждам много общи неща между паролите и ентропията. Но ако смяташ посоката да е търсене на случайност в символния низ представляващ парола, тогава става.

AlximikA

Цитат на: BitcoinBG - Декември 22, 2018, 01:50:10 PM
Има по-наложителни неща, които стоят по-напред в списъка!  :)
Списъка за другият възможен свят, може би :) Какво по належащо от демонстрацията на технологията ?

AlximikA

Изобщо нямах в предвид пароли, но ти ме озадачи. Има ли нещо общо между елиптичните и еластичните криви ? Да не се окаже ,че това са простите числа :) (Това горното не е ли някаква задача ?)