TxTenna за биткойн преводи от телефон без Интернет и връзка с GSM оператор.

Започната от Биткойн.БГ, Ноември 15, 2018, 12:11:09 AM

« назад - напред »

Биткойн.БГ

TxTenna е съвместна разработка на GOTENNA и SAMOURAI WALLET. Може да правите биткойн преводи от своя телефон без връзка с Интернет или GSM оператор!

Можем ли да направим меш мрежа за биткойн преводи в София или някой друг град в България? На открити пространства обхвата на всяка антенка е около 15 километра. В градска среда с високи сгради е около 5 километра. Крайната точка за връзка с Интернет за предпочитане е Интернет чрез сателитна антена без участие на Интернет доставчик от България.

https://txtenna.com/
https://billfodl.com/blogs/fodl-blog/a-guide-to-setting-up-txtenna

Dr. Chaos

Добре, този експеримент определено си заслужава.

Всеки от нас трябва да има устройството и трябва да го свържем със сателина на блокстрийм ? Ще чета.

Dr. Chaos

Имаш ли "discount code" след като вече са ти дошли, искам и аз да поръчам, за да тестваме.

Dr. Chaos


Биткойн.БГ

Цитат на: Dr. Chaos - Ноември 15, 2018, 12:42:33 AM
Имаш ли "discount code" след като вече са ти дошли, искам и аз да поръчам, за да тестваме.

На страницата на txtenna.com го има на видно място:
use code TXTENNA for 15% off.

Бъди внимателен като попълваш адреса ако го внасяш на фирма и си направи скрийншот на поръчката! Също така имай превид, че подлежи на плащане на мита и освобождаване от митницата. Това е малка фирмаи няма опит с международни доставки. Понякога изпускат да пишат името на фирмата получател и става проблем в митницата и счетоводството!

Цитат на: Dr. Chaos - Ноември 15, 2018, 12:36:42 AM
Всеки от нас трябва да има устройството и трябва да го свържем със сателина на блокстрийм ? Ще чета.

Сателитът на Блокстрийм няма нищо общо в случая. Всеки сателит служещ за входно/изходна точка в Интернет върши работа.



Paladin

В сайта на ГоТена пише код за намаление с 20%. Също така на едно от картончетата, които бяха в кутията на моята готена, има код за 20% - 20MORE . Не знам колко е актуален обаче. За сега съм доволен от антената, мисля че идеята е много добра. Просто трябва повечко хора да си я купят.

Dr. Chaos


Биткойн.БГ

Имайте предвид, че на митницата трябва да платите не мито, а митническо представителство 12 лева и някаква ДВ доставка 6 лева. По големият допълнителен разход всъщност е 20% ДДС!