Използвайте биткойн портфейли поддържащи формата SegWit и Bech32. Важно е!

Започната от Биткойн.БГ, Септември 27, 2018, 02:41:30 PM

« назад - напред »

AlximikA

DarkLady, привет и от мен.

Политиката аз възприемам като вид участие в колективното съзнание. Всяко действие което пряко или косвено се отразява/влияе на колективното съзнание е политическо действие.  Всяка личност която влияе на колективното съзнание е политическа личност.
Един парламент например като най-висша политическа институция би следвало да отразява именно колективното съзнание на обществото.

Ако Биткойн беше само математика, то Сатоши Накамото едва ли щеше да се крие!...

"Не виждам, защо трябва да се губиш?"
Губя се, защото виждането ми става прекалено апокалиптично и дори плашещо! Съгласен съм ,че уравновесяването на икономиката е добро нещо но ако сведем потреблението само до реалното а не стимулирано търсене ще имаме невиждана имплозия в икономиката. Предполагам ,че потреблението ще се свие с около 80% ,което ще доведе да разпад не само на икономическата но и на политическата система ? Погледнато през тази призма, войната изглежда неизбежна ?



Биткойн.БГ

Цитат на: DarkLady - Октомври 18, 2018, 12:02:19 PM
Това е забавно, но просто не е вярно. Етимологията е от полис, тоест град.
Етимологията на полис също е от поли, тоест множество.

Цитат на: DarkLady - Октомври 18, 2018, 12:02:19 PM
Политика е заглавието на книгата на Аристотел, който е имал предвид града като общност. Оттам и определението му за човек като обществено животно, т.е. част от града.
Тоест, част от множеството хора.

Цитат на: DarkLady - Октомври 18, 2018, 12:02:19 PMА как пристваката τικός е заместила τόκος  (интерес) в главата на руския автор, не ми ясно :-)
Това е находчиво забелязана неточност!
Руският редактор обаче добросъвестно е посочил и извадил под черта първоизточника:
Steven Kreis. The Athenian Origins of Direct Democracy. Lecture 6

"Тикос" просто е приставка за описване на група от хора с присъща черта: екзотикос-чужденци, наутикос-морски, поетикос-изобретателни т.н.

ἔξω (éxō, "outside") + ‎-τικός (-tikós) → ‎ἐξωτικός (exōtikós, "foreign")
ναυ-ς (nau-s, "ship") + ‎-τικός (-tikós) → ‎ναυτικός (nautikós, "seafaring")
ποιέω (poiéō, "to make") + ‎-τικός (-tikós) → ‎ποιητικός (poiētikós, "creative")

От което се налага изводът, че политикос по Аристотел не е нищо повече от "хора от множеството", тоест от града. С други думи, за нашето съвремие политика е всичко онова, което засяга едновременно голяма група от хора. И тъй като вече 99,999% от населението на света живее в големи групи то излиза, че всичко е политика! Което според мен обезсмисля употребата на думата политика...

Между другото, DarkLady, вече имате над 5 дописки по съществуващи теми и статутът автоматично се променя на "Младши Биткойнер", което пък позволява да откривате нови теми ако прецените, че е необходимо.

Цитат на: AlximikA - Октомври 18, 2018, 01:39:15 PM
Ако Биткойн беше само математика, то Сатоши Накамото едва ли щеше да се крие!...

Прав си, не е само математика!

И Джордано Бруно е мислел, че обикалянето на Земята около Слънцето е чиста физика, но за някои хора с възможности и власт се е оказало политика и са го изгорили на кладата!

DarkLady

Цитат на: AlximikA - Октомври 18, 2018, 01:39:15 PM
DarkLady, привет и от мен.

Благодаря. Смятам, че много изместихме темата и мястото й не е тук. Ще започна нова тези дни.

AlximikA

Цитат на: DarkLady - Ноември 06, 2018, 01:33:28 PM
Благодаря. Смятам, че много изместихме темата и мястото й не е тук. Ще започна нова тези дни.

Темите обикновено ги измествам аз със своите въпроси. :) Ето сега например имам въпрос "Защо хеша на блок 0 е с 10 нули а хеша на блок 1 е с 8 нули и има ли това общо с шестте дни интервал между тези два блока ?" Вече ми е неудобно да пускам нова тема за всеки въпрос и затова използвам текущите :) Надявам се БиткойнБГ вече да ми е привикнал на маниерите :)

Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Ноември 06, 2018, 07:52:10 PM
Ето сега например имам въпрос "Защо хеша на блок 0 е с 10 нули а хеша на блок 1 е с 8 нули и има ли това общо с шестте дни интервал между тези два блока ?"

Защо смяташ, че това е нещо много странно?

Хешът на блок е шестнадесетично число. За изписване на такова число се използват символите  от 0 до 9 и от A до F. Колкото повече нули отпред има това число толкова по-малко е то. Символите след първоначалната поредица от нули също имат значение. Колкото по-голяма е трудността в мрежата толкова по-малко е числото служещо за граница. Всяко число под тази граница е решение на блока, за който се изчислява хеша. Тоест, всеки хеш с повече нули от необходимото също е решение.

Родовият блок всъщност няма, на кого да се обявява за намерено решение. Други миньори освен самият Сатоши не е имало. Не е имало никаква състезателност и затова единственият участник в "мрежата" по това време решава, кое число от многото да включи като хеш за следващият блок и кога да започне да решава вторият блок.

https://en.bitcoin.it/wiki/Category:History


Dr. Chaos

Ето тук можете да прочетете за Битмейн и балансите им (на английски е): https://blog.bitmex.com/unboxing-bitmain/
На две части е анализът, обективен е.

Иначе за SegWit, най-лесно е просто да си гледате адресите, ако започват с 1 не са SegWit, ако започват с 3 са SegWit.

Ето и малко хумор по сагата Битмейн Кеш и опита за преврат: https://www.youtube.com/watch?v=01CegebttEU&frags=pl%2Cwn

Dr. Chaos

Сега като гледах клипчето пак ми стана смешно. Да са живи и здрави, тва беше една от най-добрите ми сделки миналата година.

Джихан е пълен със собствения си койн и трябва да направи изход от измамата, явно с IPO се опитва. Също така има развит култ около централизираната им монета, феневоте й малко ми приличат на хората вярващи, че земята е плоска. Некакви конспирации развиват, некакви глупости, а целата работа е че Джихан и компания просто искат да направят дистрибуция върху главите им, за да могат да си намалят загубите.

Чисто от търговска гледна точка, като нищо да пробват да го изпънат пак до .15/.18, особено като пак задръстят mempool-а и започнат старите песни "биткойн не работи" и тн.

Даже ще я направя тази сделка, то освен "pump and dump" в битмейн кеш друго няма. Ще рискувам .01 за .09

AlximikA

Цитат на: BitcoinBG - Ноември 07, 2018, 05:34:56 PM
Защо смяташ, че това е нещо много странно?

Странно е. Всяко нещо е следствие на някоя причина.Каква е причината за съществуването на тези шест дни безвремие?
Това вече е любопитно.
Иначе , чак сега разбрах ,че търсим все по-малко число! Ценно знание за начинаещите

AlximikA

Цитат на: Dr. Chaos - Ноември 08, 2018, 08:51:18 PM
Сега като гледах клипчето пак ми стана смешно. Да са живи и здрави, тва беше една от най-добрите ми сделки миналата година.

Джихан е пълен със собствения си койн и трябва да направи изход от измамата, явно с IPO се опитва. Също така има развит култ около централизираната им монета, феневоте й малко ми приличат на хората вярващи, че земята е плоска. Некакви конспирации развиват, некакви глупости, а целата работа е че Джихан и компания просто искат да направят дистрибуция върху главите им, за да могат да си намалят загубите.

Чисто от търговска гледна точка, като нищо да пробват да го изпънат пак до .15/.18, особено като пак задръстят mempool-а и започнат старите песни "биткойн не работи" и тн.

Даже ще я направя тази сделка, то освен "pump and dump" в битмейн кеш друго няма. Ще рискувам .01 за .09

Аз го отигравам по различен начин. Понеже вилицата е направо тройна... заложих на най-слабият играч с тенденция ,че силите ще се изравнят до блока на вилицата. За сега съм х2 на залога. Каква е точно функционалната разлика в протоколите на АБЦ и Визията на Сатоши ?

Биткойн.БГ

Използването на биткойн портфейли поддържащи формата SegWit и Bech32 е важно, но също така е важно портфейлът, който ползвате да смесва биткойните преди да ги изхарчите. При смесване вашите биткойни по-евтино и по-бързо пренасят стойност по биткойн мрежата. Просто физика!  ;)

Empty bottles quickly with a whirlpool trick

https://www.youtube.com/watch?v=mUIfbbSEpyI

https://github.com/Samourai-Wallet/Whirlpool