Промяна новините на форума:

Поставихме Началото... Добре Дошли!

Main Menu

И защо точно 21 милиона ?

Започната от AlximikA, Април 06, 2018, 07:14:02 PM

« назад - напред »

AlximikA

Вярвам ,че всеки някога,или си го е задавал този въпрос,или все някога ще си го задава!
Вие в коя група сте и защо мислите,че сте в нея ?


Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Април 06, 2018, 07:14:02 PM
Вярвам ,че всеки някога,или си го е задавал този въпрос,или все някога ще си го задава!

Не е необходимо за всеки въпрос да се открива нова тема. На този въпрос вече е отговаряно. Ако отговорът е бил незадоволителен трябва да се продължи в същата тема:
http://forum.bitcoin.bg/index.php/topic,158.msg263.html#msg263

Веднага след като потребителят се подпише във форума с потребителското име и паролата може да види в горният десен ъгъл поле за търсене. Достатъчно е да въведе "21 милиона" и да натисне бутона "Търси"!



AlximikA

"Защо 21 милиона?

21 000 000 х 100 000 000.Толкова са били парите в обръщение през 2008-а година в целия свят измерени в долари. 1 сатоши приблизително се е равнявало на 2 цента. Разбира се, има и други предположения. Когато големият лош астероид удари Земята ще има място в Ноевия ковчег само за 21 милиона от населението на планетата. Познай, колко ще струва един билет за вход и в каква валута ще се плаща?  ;)"

А защо не са 21 000 000 000 х 100 000 или 21 000 х 100 000 000 000 ?

Знаем ли към коя година количеството на центовете е било 21 000 000 х 100 000 000 ?
Може би тогава се е зародила концепцията в главата на Сатоши Накамото.

Според мен в Биткойн няма нищо оставено на случайността и приблизителността! Прекалено много гений има заложен.

Знаем ли към момента какво е съотношението на сатошита към центове ?

п.п
Темата е поставена в раздел Биткойн Кафене именно за да не бъде възприета като спам! Имам вътрешна нужда да дебатирам темата Биткойн и в този форум съм намерил благодатна почва. Не смятам, че нарушавам правилата на форума и знам как се използва търсачката :)
Дори и в момента ми изниква поредният любопитен въпрос: Милисатошитата само в светкавичната мрежа ли съществуват ?
(търсачката не намери съвпадения при търсене на "милисатоши")