Светкавична мрежа и вътрешно изкупуване на биткойни.

Започната от AlximikA, Април 05, 2018, 06:04:23 PM

« назад - напред »

AlximikA

Това което предлагам е нещо което реално съществува но не и по начина по който бих искал да го въведа.
Създаваме посредник между потребителя плащаш с биткойни и бизнеса който иска да продава за хартия.
Реално изкупуваме биткойните от бизнеса в момента на сделката а му доставяме хартията на ръка(или Изипей) при достигане на договорените условия(количество хартия). Поради факта,че банките в България изолираха целият отрасъл съм сигурен,че договор с купувач,за гарантирано изкупените на нашите биткойни,няма да е проблем да се направи! Отделно, ще започнем да изграждаме светкавична мрежа между търговци и потребители на най-ниско ниво, което е най-големият бонус в този проект. 

Тепърва банкстерите ще осъзнаят ,че тяхната забрана само ускорява нашата еволюция.

Нямам познанията да реализирам техническата част на проекта но съм сигурен ,че като тръгна по търговските обекти ще имам по няколко "зарибени" обекта дневно! Отделно мога да съм и "инкасо" :)

п.п
БиткойнБГ,според теб,какъв процент от наличните биткойни ще се върти в светкавичната мрежа след масовата миграция ?

Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Април 05, 2018, 06:04:23 PM
БиткойнБГ,според теб,какъв процент от наличните биткойни ще се върти в светкавичната мрежа след масовата миграция ?

Почти 100%. Причината е, че от гледна точка на безопасност няма да има никаква разлика между биткойни по "спестовен" биткойн адрес и биткойни по "текущ" биткойн адрес за открит платежен канал в Светкавичната мрежа.

Що се отнася до останалото, което си написал за мен е неразбираемо. Какво е това "вътрешно" изкупуване? Каква е разликата с "външното" изкупуване? Изкупуват се домати и краставици. Биткойните се купуват, те не се изкупуват!



AlximikA

Вътрешно = в териториалните граници на България
Изкупуване:
Изкупува се нещо ненужно или ненужно в малки количества. "Земята се изкупува за да се комасира."
Търговците не разбират Биткойн и за тях това все още е нещо ненужно.

Ето пример как ще работи светкавичната мрежа в началото:
1.Любомир си купува кафе за 1 лв. от кафетерия.
2.Любомир изпраща 100 000 сатоши на Алхимика чрез светкавичната мрежа.
3.Алхимика занася 1 лв. на кафетерията, при поискване.
4.Алхимика продава 100 000 сатоши на Павел.

Ако искаш, имената и цифрите може да ги замениш с неизвестни. Предполагам ,че горните 4 точки могат да бъдат изразени чрез уравнение.
Сега разбра ли ме ?

Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Април 09, 2018, 12:41:36 PM
Сега разбра ли ме ?

Ако те разбирам правилно искаш да правиш нещо, което е направено от 7 години. Нарича се БитПей - https://bitpay.com/

AlximikA

Както казах в началото на темата: "Това което предлагам е нещо което реално съществува но не и по начина по който бих искал да го въведа." БитПей разчита на банките. Аз няма да разчитам на тях и това е не-малката разлика.  Или тази разлика за теб е малка ?

Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Април 09, 2018, 12:41:36 PM
3.Алхимика занася 1 лв. на кафетерията, при поискване.

Дори билетчето за метрото е 1,60 лева!
Ти какъв транспорт ще използваш за да му занесеш този 1 лев и да си на печалба?

AlximikA

Както казах в началото на темата:"Реално изкупуваме биткойните от бизнеса в момента на сделката а му доставяме хартията на ръка(или Изипей) при достигане на договорените условия(количество хартия)."

Договорените условия може да са 50лв. и най-вероятно тези 50лв. ще се събират в продължение на 50 дни по 1 лв. за кафе на Любомир!
С метрото може да се договорим на 160 лв. за да им е кръгло на 100 билетчета!
С Техномаркет може да се договорим за 500лв. !
С Изипей може да се договорим за 10000 лв.!
Разходите на Алхимика ще се избиват от:
а/ Разликата в курса купува от Любомир и продава на Павел, като Павел ще купува на цена под цената на Кракен!
б/ % за трансфер през светкавичната мрежа - нали възелът може да прибира възнаграждение ?

Много е възможно в началото да няма печалба, но това ще е само в началото!
Други въпроси ?

Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Април 09, 2018, 07:43:53 PM
Както казах в началото на темата:"Реално изкупуваме биткойните от бизнеса в момента на сделката а му доставяме хартията на ръка(или Изипей) при достигане на договорените условия(количество хартия)."

Договорените условия може да са 50лв. и най-вероятно тези 50лв. ще се събират в продължение на 50 дни по 1 лв. за кафе на Любомир!

1. Кое от двете е вярното? Реално му купуваш биткойните в момента на сделката или реално му ги купуваш след 50 дни, когато всъщност му ги плащаш?
2. Нямаш право да му купуваш биткойните и в същото време да държиш неговите левове при теб за 50 дни. За да държиш чужди пари ти трябва банков лиценз!
3. Как ще хеджираш курса биткойн/лев за сума от 1 лев, който курс може драматично да се промени за 50 дни?


AlximikA

Цитат на: BitcoinBG - Април 09, 2018, 07:58:11 PM
1. Кое от двете е вярното? Реално му купуваш биткойните в момента на сделката или реално му ги купуваш след 50 дни, когато всъщност му ги плащаш?
2. Нямаш право да му купуваш биткойните и в същото време да държиш неговите левове при теб за 50 дни. За да държиш чужди пари ти трябва банков лиценз!
3. Как ще хеджираш курса биткойн/лев за сума от 1 лев, който курс може драматично да се промени за 50 дни?

"хеджираш" - има ли някакъв превод на Български тази дума или поне преведено етимологично значение ?

1. Това е избор на клиента.
За мен най-оптималният вариант би бил точките 3 и 4 от примера, който съм дал да си разменят местата.
2. Закона позволява да му взема безлихвен депозит! Мога ежечасно да му взимам безлихвен депозит за покупка на биткойни в избрано от клиента вереме.
3. Мога да го застраховам в злато.

Озадачаващи въпроси!
Тетер в светкавичната мрежа би бил истинско предизвикателство :)

AlximikA

Цитат на: BitcoinBG - Април 08, 2018, 11:10:56 AM
Почти 100%. Причината е, че от гледна точка на безопасност няма да има никаква разлика между биткойни по "спестовен" биткойн адрес и биткойни по "текущ" биткойн адрес за открит платежен канал в Светкавичната мрежа.
Защо няма разлика ?

AlximikA

Ок, очевидно няма ентусиасти :)
БиткойнБГ, надявам се теоретично да ме насочиш.
Има нещо фундаментално което липсва като знание в представата ми(на дали е само едно): Светкавичната мрежа(една) изградена от "Х" на брой потребители има ли сървър и ако има, какво се случва ако този сървър спре ?

Вече съм говорил с няколко търговски обекта позиционирани около местонахождението на мой познати и приятели, които вярвам, че биха си купили "кафе" с биткойни. Търговците са съгласни но искат някаква обратна връзка за натрупаното салдо в левове ,в реално време(!?).Говорим за изравняване в порядъка на 10-50лв. което според мен е супер начало(знам колко струва билетчето :) ). Говорих и с търговци на едро, които също биха се включили. Дори се оказа ,че единият от едроваците е копач и каза ,че няма никакво желание да му нося хартия :). Като цяло имам голям опит и много контакти в търговията на дребно и дистрибуцията.

Какъв трябва да е реда? Приемаме ,че нито един от търговците не желае да си прави портфейл, поне в началото.
1.Аз създавам портфейл на търговец "А" като му давам няколко сатоши и отварям канал между мен и него. (с колко сатоши мога да отворя канал?)
2.В търговският обект поставям QR кода на неговият портфейл с инструкция(втори QR) от къде да се изтегли портфейла на  тази светкавична мрежа. (Имам си име за тази мрежа CryptoDealer.bg)
3.Крайният клиент(Пешо) си изтегля криптодилър портфейла от QR кода при търговец "А" и по неговият адрес сам си превежда количество биткойн за да си купува "кафе" ежедневно.
4. Още не мога да разбера дали Пешо с прехвърлянето на пари към криптодилър портфейла, автоматично ще има отворен канал към криптодилър мрежата или тепърва ще трябва да си отвори канал към търговец "А"(или директно към мен?), който вече е част от мрежата ?
5.Затварянето на платежните канали не ми е ясно,как трябва да се направи,за да имам ликвидност в Левове без да затварям платежният канал с Пешо или с търговец "А" (Изобщо има ли търговец "А"{в началото} или аз ще го играя Агент Смит? :) )

Би ли могъл да ми подредиш логиката и да попълниш пропуските в знанието, до тук ? (когато имаш време и ако изобщо е възможно)
Надъхал съм се и вярвам,че в тези малки габарити ще мога да се справя и сам. Знам ,че това е бъдещето.

Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Май 03, 2018, 07:56:37 PM
Би ли могъл да ми подредиш логиката и да попълниш пропуските в знанието, до тук ?

Да започннем от основното. Нека да си представим 2 случая:

1. Представи си, че влизаш в един магазин и искаш да си купиш нещо, което струва 10 лева. Имаш 10 лева в джоба и биткойни равностойни на 10 лева в телефона. На продавача му е все тая, как ще платиш. Ти с кое ще предпочетеш да платиш - с левовете или с биткойните?

2. Представи си, че имаш магазин и в него влиза купувач и иска да си купи нещо, което струва 10 лева. Има 10 лева в джоба си и биткойни равностойни на 10 лева в телефона си. На купувача му е все тая, как ще ти плати. Ти с кое ще предпочетеш да ти платят - в левове или в биткойни?



AlximikA

В конкретният и частен случай:
1. С биткойни.
2. В биткойни.

Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Май 05, 2018, 04:52:45 PM
В конкретният и частен случай:
1. С биткойни.
2. В биткойни.

Обясни защо?

AlximikA

п.п
По пътя на тази логика.
Аз ще мога не само да обръщам биткойните в левове на търговците, които не желаят биткойни.
Аз ще мога да обръщам и левовете в биткойни на търговците, които не желаят левове.
Не ми беше хрумнало ,че процеса е двупосочен от самото начало :)