Предвиждания и размисли за цената на Биткойн - кой, колко, къде, как и защо?

Започната от Биткойн.БГ, Март 31, 2018, 01:48:57 PM

« назад - напред »

Dr. Chaos

Не е с голям обем дъмпа, действително. Обаче веригата е бавна в момента. От бая време пуснах трансакция и още нямам едно потвърждение.

AlximikA

Тази вилица на Биткойн кеш не трябваше ли да мине и отмине за 2 дни ? Сега защо пада цената панически...

AlximikA

Съмнението започна да си прокрадва път през обществото. Лични наблюдения! Повечето от тях не правят разлика между пари и пари, като чели им липсва образувание по темата.
П.п
Какво стана с "Другият възможен свят...

Биткойн.БГ

Да ви остави човек само няколко дни без надзор и виж докъде може да сринете курса...  :) 
Нищо де, ще купуваме биткойни на промоционални цени. Нали сме в сезона на промоциите?

Цитат на: AlximikA - Ноември 19, 2018, 11:33:46 PM
Съмнението започна да си прокрадва път през обществото. Лични наблюдения! Повечето от тях не правят разлика между пари и пари, като чели им липсва образувание по темата.

Никога не трябва да се забравя, че Биткойн е нов клас актив. В много отношения е нещо съвсем ново! Биткойн строго наказва тези, които са в Биткойн само за парите и щедро възнаграждава тези, които са в Биткойн по идеологически съображения!

Цитат на: AlximikA - Ноември 19, 2018, 11:33:46 PM
Какво стана с "Другият възможен свят...

От твърде много задачи в този свят не ми остава време за другия...  :)

Загубих си файла с цитатите и препратките към автори, с които щях да подкрепя тезата си. Дано го намеря!

Dr. Chaos

 
Цитат на: AlximikA - Ноември 19, 2018, 11:33:46 PM
Съмнението започна да си прокрадва път през обществото. Лични наблюдения! Повечето от тях не правят разлика между пари и пари, като чели им липсва образувание по темата.
П.п
Какво стана с "Другият възможен свят...

Никво съмнение не виждам аз у хората, даже обратното.

Цитат на: BitcoinBG - Ноември 21, 2018, 08:17:16 PM
Никога не трябва да се забравя, че Биткойн е нов клас актив. В много отношения е нещо съвсем ново! Биткойн строго наказва тези, които са в Биткойн само за парите и щедро възнаграждава тези, които са в Биткойн по идеологически съображения!
Така е на мен Биткойн ми осмисли всичките дни на протест през 2013. Но признавам, че съм и за парите, не мога да отрека, че да имаш е по-приятно от да нямаш.

Всеки път изживяването е интересно, хем съм си сложил сценарий за акумулация между 3 и 5, хем като дойде на 4 ми е малко напрегнато  ;D Същото и на пика, от години знам, че ще взриви спрямо хартишките, и като стана пак ми беше странно изживяване. Обаче като беше на параболата определено по- притеснен бях от колкото сега.

Инак колкото и да е банално сравнението с 14' като повторение ми изглежда, само дет сега сме добавили още една 0(или извадили всъшност)  :P

Биткойн.БГ

Цитат на: Dr. Chaos - Ноември 21, 2018, 11:33:26 PMНо признавам, че съм и за парите, не мога да отрека, че да имаш е по-приятно от да нямаш.

Значи всички се обединяваме около разбирането, че да си млад, здрав и богат е по-добре отколкото да си стар, беден и болен.  ;D

Мисълта ми бе, че при Биткойн хората, които поставят идеите преди парите правят по-лесно пари отколкото онези, които поставят парите на първо място!

DarkLady

Цитат на: BitcoinBG - Ноември 22, 2018, 02:17:05 PM
Мисълта ми бе, че при Биткойн хората, които поставят идеите преди парите правят по-лесно пари отколкото онези, които поставят парите на първо място!

Това всъщност важи за всяка човешка дейност. Самоцелното правене на пари не носи добро никому. Но все пак да не забравяме, че най-важното качество на парите е тяхното количество :-) (не помня кой го беше казал). Оттам нататък, около Биткойн са обединени хора с най-разнообразни идеи. Някои ми харесват, други - определено не. Но идеи трябва да има. Иначе ще изпогинем, чисто и просто.

В този ред на мисли, какви са все пак сериозните обяснения за сриването на курса в момента?

AlximikA

Цитат на: DarkLady - Ноември 22, 2018, 05:17:04 PM
Но все пак да не забравяме, че най-важното качество на парите е тяхното количество :-) (не помня кой го беше казал).
Цитат на: DarkLady - Ноември 22, 2018, 05:17:04 PM
Но все пак да не забравяме, че най-важното качество на парите е тяхното количество :-) (не помня кой го беше казал).
Количеството на парите не е единственото важно, важни са също така и златните кюлчета, имотите,яхтите,островите и тн. И аз съм си загубил неврона с цитатите и не помня кой го е казал

Биткойн.БГ

Цитат на: DarkLady - Ноември 22, 2018, 05:17:04 PMОттам нататък, около Биткойн са обединени хора с най-разнообразни идеи. Някои ми харесват, други - определено не.

Кои идеи не ти харесват и защо?

Цитат на: DarkLady - Ноември 22, 2018, 05:17:04 PMВ този ред на мисли, какви са все пак сериозните обяснения за сриването на курса в момента?

Съвпадение на следните фактори:

1. Войната между групите стоящи зад ABC Кеш и SV Кеш. Засегнати са интересите на най-големия миньорски пул Битмейн, който продава изкопаните биткойни за да поддържа цената в биткойни на ABC Кеш за да убеди борсите, че ABC Кеш = Биткойн Кеш.
2. Пробив на многомесечно ниво на подкрепа в курса на Биткойн спрямо долара.
3. Финансови групи опитващи се да "управляват" курса на Биткойн чрез новини от сорта "ще го пуснем/няма да го пуснем за търговия" на регулираните пазари.
4. Умните пари! Те знаят, че няма как да вземеш нещо ценно, което някой притежава ако не изплашиш собственика на това нещо. Как да го изплашиш? Много просто. Започваш масирана кампания по средствата за масова (дез)информация, как Биткойн е тръгнал да пада под 1000 долара, защото лалетата... и т.н.

За хората в лошо настроение предлагам "Усмивки от старите Биткойн ленти":
https://www.youtube.com/watch?v=XbZ8zDpX2Mg

AlximikA

Клипчето е жестоко  ;D ;D ;D ;D ;D
Техническият анализ гласи: две нули напред, една нула назад, две нули напред, една нула назад....

AlximikA

От тук или ще се пробваме до към 8-10К или ще влезем във фазата на отчаянието... и в двата случая е добре да се купува. Това според мен.
Понеже алтовете поевтиняха значително... има ли други валути или интелигентни договори които според вас си заслужават инвестицията ?
БиткойнБг, само биткойни ли купуваш в момента или правиш и други вложения ?

Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Декември 06, 2018, 07:41:01 PM
БиткойнБг, само биткойни ли купуваш в момента или правиш и други вложения ?

От криптовалутите само биткойни купувам. Борбата в момента, както и преди съм споменавал, е за умовете и сърцата на обикновените хора. За обикновения човек дори само Биткойн за сега е твърде голямо ниво на абстракция. Затова смятам, че от икономическа гледна точка не си заслужава заниманието с други криптовалути. Макар че, от политическа си струва. Трябва непрекъснато да се показва на управляващите, че предприемането на драстични мерки спрямо Биткойн е безполезно. Историческата необходимост така или иначе е назряла и ако не е Биткойн ще е някоя друга криптовалута, която ще донесе промяната. А именно отделянето на държавата от парите, така както преди няколко века с изобретяването на печатарската преса започна отделянето на държавата от църквата.

Да, продължавам да трупам биткойни при всяко рязко поевтиняване. Най-добрата стратегия е, така както внасяте пенсионни и здравни застраховки по малко всеки месец, така и да купувате по малко биткойни всеки месец. И няма да се уморя да повтарям, че покупките на биткойни трябва да се хеджират с покупки на физическо инвестиционно злато и сребро. За последен път го казах на конференцията "Моите Пари" преди около месец!


Биткойн.БГ

САЩ присвоиха 50 тона иракско и най-вече сирийско злато откраднато от джихадистите на Ислямска държава. Златото е пренесено миналата нощ с хеликоптери от последния бастион на джихадистите град Багхуз в Сирия близо до границата с Ирак. Откарано е първо до град Кобани, а от там с военно-транспортен самолет е заминало за САЩ. Малка част от това злато е дадено на кюрдите за участието във войната и още една малка част е дадено на главатари на джихадистите разкрили местонахождението на златото.

Може да очакваме, че след кражбата на Венецуелско злато за 1 милиард долара от Великобритания през миналата седмица и сега кражбата на Сирийско злато за 2 милиарда долара от САЩ, цената на ценния метал по борсите ще се успокои поне за 2-3 месеца.

---

US Seizes $2.1 Billion ISIS Gold, No Bitcoin

Under cover of darkness, 50 tons of gold worth some $2.1 billion was lifted by US helicopters from the al-Baghouz area in Syria's Deir Ezzor according to state run news agency Sana.

The gold was transported to the U.S. military base in Kobani and then left for the United States with a portion of it given to the Kurdish led Syrian Democratic Forces (SDF) which have been fighting ISIS.

Sana claims a deal was struck which spared hundreds of ISIS field leaders and experts in return for the gold, citing unnamed local sources.

https://www.trustnodes.com/2019/03/02/us-seizes-2-1-billion-isis-gold-no-bitcoin

AlximikA

Въпреки,че съм решил да намаля интензитета си във форума, сега се чувствам провокиран. Твърдиш ,че известно време Те ще имат какво да продават и с това ще парират цената за златото?

Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Март 04, 2019, 11:29:11 PM
Твърдиш ,че известно време Те ще имат какво да продават и с това ще парират цената за златото?

Това не е теория. Това е правило доказало се от началото на 90-те насам. Всяка държава, която е независима от САЩ бива демократизирана или чрез демократични бомбардировки или чрез "цветни" революции. Първото нещо, което се прави след победата на демокрацията е да се обеззлати съответната държава. Златото се изнася или доброзорно чрез военно-транспортни самолети или доброволно чрез търговска сделка от новопоставеното марионетно правителство в съответната държава. Всеки път това съвпада със значителна "корекция" при борсовата цена на златото.

Така стана с Иракското злато. Така стана с Либийското злато. Така стана с Украинското злато. Така стана и със Сирийското злато, което бяха натрупали джихадистите в Сирия.

На либийците им бе обяснено, че няма нищо да им се върне от 120 милиардния резервен фонд в чужди банки, който Кадафи бе спастрил. Били изхарчени за бомбите, ракетите и самолетите, с които ги били освободили от тоталитарния режим.

Украинското злато бе изнесено буквално на втория ден след преврата в Киев. Бе претопено в САЩ и с по-голяма част платен златния дълг на САЩ към Холандия. Така се разплатиха за сваления Малайзийски Боинг над Донбас, в който пътуваха предимно холандски граждани. Една малка част от 5 тона бе платена на Германия колкото да им се запуши устата и да не роптаят, че Фед не разреши на Бундесбанк да направи одит на 3000-те тона германско злато в трезора им във Вашингтон. След това пуснаха слух, че всъщност това е нациско злато и Германия няма права върху него за период от 100 години. Ще видим /здраве и живот/ след 2045 г. дали ще им го върнат?

Между другото така стана и с Българското злато изнесено в Лондон веднага след приемането ни в НАТО и ЕС. Приказката бе, че вече сме част от голямото и демократично Европейско семейство и няма от какво да се притесняваме. За да се разбере, колко лицемерен е бил този довод достатъчно е да си дадем сметка, че златото няма да бъде репатрирано от Лондон дори след Брекзит. Сал една Унгария успя да си прибере златото от Лондон и Орбан стана по-черен от дявола! Матео Салвини в Италия поиска от Италианската ЦБ да прехвърли владението върху златния резерв на страната върху правителството. Опасението му е, че златото вече е заложно в ЕЦБ заради огромния Италиански дълг. Изведнъж върху главата му се стовариха куп други проблеми и вече изобщо не му е до златото. Някой да знае, къде е Гръцкото злато? Някой може ли да гарантира, че няма учреден особен залог върху златния резерв на Гърция?

А и още нещо интересно. Един никому неизвестен губернатор в Арканзас през 90-те дори стана президент на САЩ, защото надуши далаверата с волфрама в златните кюлчета на най-голямата рафинерия за злато в Арканзас.