Предвиждания и размисли за цената на Биткойн - кой, колко, къде, как и защо?

Започната от Биткойн.БГ, Март 31, 2018, 01:48:57 PM

« назад - напред »

Биткойн.БГ

Отварям тази тема за да разсъждаваме и споделяме своите виждания за цената на Биткойн спрямо основните декретни валути. Става все по-очевидно, че международният финансов олигопол използва фалшивите пари, като декретните валути за да води война срещу истинските пари, като злато, сребро и Биткойн.

От средата на Декември 2017 цената на Биткойн е в низходущ тренд. Естественият въпрос е докога? Има два възможни отговора:
1. Докато съществуващият финансов елит не фалира напълно и не отслаби хватката си върху цените на заплашващите неговата власт активи като злато, сребро и Биткойн.
2. Докато 3/4 от хората инвестирали в Биткойн не решат, че са закупили Биткойн в момент на мозъчно умопомрачение и не намразят Биткойн.

Целта на ценовите манипулации, които световният финансов олигопол провежда планомерно и с огромни пари, става въпрос не за милиарди а за трилиони, е т.2 да се осъществи преди т.1 за да имат възможност да изкупят на поносима цена основната част от активите, които не могат да контролират и когато цялата къщичка от карти се разпадне те отново да са на върха на финансовата пирамида. Въпросът за разпада на къщичката от карти е не дали, а кога?

По-долу посочвам връзка към една статия, с която изцяло съм съгласен.

---

4th Dimension: Bitcoin-Manipulation-Cartel — Price-Suppression is their Goal

When money flows into Gold, Silver and Bitcoin it shows that powers are bankrupt and their "Fiat" money is worthless. If these assets rise, all the money supply will dry up and move into these assets. World will know the King has no cloths.

When money stays in Stock and bond markets it supports Fiat Currency trade. Therefore, it is very important that stock and bonds markets remain intact and have been kept elevated artificially.

In fact, you know what? There is a counter-party to Cartel in stock market and it is called — Plunge Protection Team — PPT

https://medium.com/@super.crypto1/4th-dimension-bitcoin-manipulation-cartel-can-it-be-burnt-no-way-c53de65c166a

AlximikA

За първи път, според мен, пускаш тема в която не виждам смисъл?  Какво значение има каква е цената на фитните пари ? Поскъпването и поевтиняването на принтираните хартийки към биткойн не променя факта ,че биткойните са безценни!
За нас е важно не каква е цената а каква част от икономиката мигрира към Биткойн! Колкото по голяма е миграцията, толкова по близо е финансовиат елит до фалита. Колкото по голям е натиска на държавата, толкова по голяма ще е миграцията.
За нас също така е важно какви крайни мерки ще вземе финансовият елит срещу нас, ГДБОП... ЦРУ... ГРУ... МУСАТ... война... спиране на Интернет.... спиране на ток... и тн. :) 
Няма нищо по хубаво от точка 2 според мен, за мен лично :) Шанса да имаш втори шанс, рядко ти се дава свише. (дай боже долара да поскъпне толкова ,че с 1000$ да си купя 1BTC.... "а дано ама на дали" се пее в една песничка)

В момента играта е на нерви, всички чакат да купят... тренда ще се обърне тогава когато алчността вземе превес пред страха. Колкото по-голяма е миграцията на бизнеса към Биткойн икономиката толкова по малък ще е страха!

"намразят Биткойн" ??? Това звучи като да намразят химикалката и во веки веков да ползват перо и мастилница... Е и ? ще накарат ли децата си да използват перо и мастилница... ?

И за да разведря малко сдуханата тема, поздравявам всички читатели и малкото писатели във форума с това парче:
https://www.youtube.com/watch?v=UG7zLhEWanc

-----------------
Статията що годе я разчетох с преводача но тя не казва нищо ново за мен.
По думите на мой приятел, чиито въпрос веднъж зададох тук и бях предупреден от него ,че отговор на този въпрос няма да получа(и не получих!): "Те се стремят да начертаят класическата Уолстрийт графика върху Биткойн за да докажат ,че и той е подвластен на системата/им е подвластен. Целта им естествено е да купят колкото се може повече, колкото се може по евтино."

Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Март 31, 2018, 07:41:56 PM
И за да разведря малко сдуханата тема....

Струва ми се, че си леко пренапрегнат... А това означава, че темата е пусната навреме.  ;)

Подценяваш възможностите на международния финансов олигопол!

AlximikA

Аз чувствам притеснение в теб! Не намирам смисъл в това!
Обясни ми как манипулират цената на златото и може би ще разбра на каква основа се базира твоето притеснение.
Може би ги подценявам защото не разбирам технологията с която манипулират обществото...
А може би надценявам обществото... ?

Ни най малко не съм напрегнат, камо ли пренапрегнат!
Възможно е обаче поради невежество да възприемам реалността през розови очила!
Помогни ми да разбера!
Дай ми знанието което ми липсва...

Биткойн.БГ


AlximikA

Да, извинявай!
Не вярвам да могат да манипулират биткойн, както правят със златото.
Като цяло силата на тяхната печатница се крепи на обществената вяра в нея.
За мен е вярно това в което вярвам и мисля ,че тази сентенция доста добре кореспондира с идеята за парите.
И понеже темата е за цената:
Колкото и силно да бъде натиснат и смачкан биткойн това няма да се отрази на бавното му навлизане в икономиката. Светкавичната мрежа отваря прекалено много врати за автоматизация и оптимизация на цели отрасли в икономиката(гейм индустрията да речем), които ще се възползват от това без значение каква е цената.
Биткойн е "операция" с библейски мащаби, може да бъде забавена но няма как да бъде спряна!

Искам да ти споделя нещо което ми се случи вчера и беше доста приятно и показателно.
По работа се видях с една дама 53-ти набор която спомена ,че закъснява за лекция. Оказа се ,че преподава "системи за електронни разплащания". Логичният въпрос от моя страна беше: "Биткойн знаете ли какво е ?" Отговора от нейна страна: "Аз съм математик... естествено ,че знам какво е! Биткойн е бъдещето!"

---------------------
"Съчетанието на на нефтените цени в юани и конвертируемостта на юана в злато помагат на петроюана да измества все по-ускорено петродолара. "
Мисля ,че в момента големият въпрос е дали Саудитците ще започнат да продават в петроюан ?

Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Април 03, 2018, 11:48:33 AM
Мисля ,че в момента големият въпрос е дали Саудитците ще започнат да продават в петроюан ?

Саудитска Арабия ще продължава да продава в долара и ще продължи да губи пазарен дял. Те нямат полезен ход и така ще продължи докато не се разпадне монархията там. Над главите им висят потенциални глоби от стотици милиарди долари граждански искове заради извършените от саудитски граждани атентати на 11-ти Септември. Върховният "съд" на САЩ ще даде ход на тези искове още на следващия ден, в който СА започне да котира нефта в юани!

Нито един от Американските сателити не може да се отърве без тежки поражения. Дори малко отклонение от правоверната евроатлантическа политика води до многомилиардни глоби за структуроопределящи компании в сателитните икономики. Многомилиардните глоби към БНП, Дойче Банк и Фолксваген са учебникарски примери!

Биткойн.БГ

Приключва сезона за плащане на данъците по целия свят и скъсилите Биткойн започват много да нервничат...

Биткойн.БГ

Днешната разпродажба при криптовалутите тръгна от затваряне на големи дълги позиции при Биткойн Кеш. Причината е поредна изцепка на Крейг Райт вчера:
https://www.youtube.com/watch?v=rfOlE-mmYBo

Това съвпадна с разпроажба на фондовия пазар. Изборите в Италия с победа на несистемните партии поставят еврото в незавидна позиция спрямо долара, защото поставят изобщо на карта бъдещето на еврото. От новата коалиция направо заявиха, че спасяването на еврото изобщо не им е приоритет и не са правили такова обещание пред своите избиратели!

Едновременно с това едрият френски и германски бизнес избраха свой президент и той се казва... Доналд Тръмп. От френската Тотал (държавният нефтен гигант) открито и чрез пресата обявиха, че няма да следват официалната политика на Елисейския дворец спрямо санкциите към Иран. Макрон не е нито Наполеон, нито Де Гол, но все пак... Пита се в задачата, когато французите избират Президент на Франция всъщност, какво избират? Такова е положението и в Германия. Но там дърпат завеската преди да започнат да си раздават шамари. Затова и Меркел само този месец на два пъти се среща с Путин в Сочи, а утре по спешност заминава за Китай!

Америка се оттегля от света, като преди това ще се постарае с всички сили да създаде хаос навсякъде, където е възможно. Само така световното богатство ще избере доларовото пристанище докато бурята отмине... Само че това няма да е обикновена буря, защото след нея светът ще е друг!

Започва оттеглянето на водната маса навътре в морето преди да ни връхлети голямото инфлационно цунами! По време на тази увертюра много хора няма да издържат на дефлационният натиск и ще загубят маса пари от невнимателно премислени и ненавременно направени инвестиции.

AlximikA

Въпросът е дали с датата на публикуване на тази тема си хванал дъното...

На 01.04.2018 курса е 6 549 долара за 1 биткойн! Темата е пусната на 31.03.2018г.

Обещавам ти ,че ако си хванал дъното ще се вслушвам дваш пъти повече в теб но и ще задавам все повече и по-прецизни въпеоси, опитвайки се да не те тормозя и да не губя времето ти!

Позволявам си да атачна един труд на мой приятел със специлен поздрав от него към господарите на света:

Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Май 23, 2018, 09:15:23 PM
Позволявам си да атачна един труд на мой приятел със специлен поздрав от него към господарите на света:

Не виждам господарите на света на картинката, а домовете на хиляди обикновени хора...

AlximikA


AlximikA

Цитат на: BitcoinBG - Май 23, 2018, 08:48:39 PM
......много хора няма да издържат на дефлационният натиск и ще загубят маса пари....

Можеш ли да обясниш "дефлационен натиск" ?

Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Май 25, 2018, 06:34:42 PM
Можеш ли да обясниш "дефлационен натиск" ?

Много хора ще бъдат принудени да се разделят с движимо и недвижимо имущество, което изплащат чрез вноски по банкови заеми или защото вноските им се увеличават по размер от по-високи лихви или защото са станали по-безработни и с по-ниски доходи. Когато предлагането на пазара се увеличи цените падат.

AlximikA