Как се удвоява размера на блок-веригата ?

Започната от AlximikA, Март 17, 2018, 05:56:34 PM

« назад - напред »

AlximikA

"Биткойн е много скъпа система...ще стане много скъпа когато разберете как се удвоява размера на блока-веригата..."

Един отлежал въпрос чието време настъпи или поне се надявам да съм натрупал знанието, което ми е нужно за да проумея отговора.

bvuchev


Биткойн.БГ

Цитат на: bvuchev - Март 26, 2018, 03:28:48 PM
Има ли нещо общо с SHA512?

Не.Това е алгоритъма, по който се изчислява хеш стойността на един масив от данни. Няма пряко отношение къъм раазмера на блокверигата.

bvuchev

Ами тогава друго предположение : може би с добавяне на още функционалност към блок-веригата? Това би могло да я увеличи, но точно да я "удвои"....?  BitcoinBG, вие знаете ли отговора?

Биткойн.БГ

Цитат на: bvuchev - Март 29, 2018, 05:26:39 PM
Ами тогава друго предположение : може би с добавяне на още функционалност към блок-веригата? Това би могло да я увеличи, но точно да я "удвои"....?  BitcoinBG, вие знаете ли отговора?

Говорим си на вие само с Начинаещи Биткойнери /първите 5 дописки/. След това преминаваме на ти. Такива са правилата в този форум.

Няма основания за притеснения. Компютърната памет поевтинява по-бързо от скоростта, с която се увеличава размера на блокверигата на Биткойн!

bvuchev

Добре, вече сме на "ти"    :)
От към страна на памет, блок-веригата до сега се е удвоявала многократно.
Реших, че някакъв ключ стои зад това, веригата да се удвои и ние трябва да разберем как става това.
Като например, на всяко удвояване на блок-веригата, стойността на биткойн се вдига многократно..... :-) :-)

AlximikA

Цитат на: bvuchev - Март 29, 2018, 06:09:32 PM
Като например, на всяко удвояване на блок-веригата, стойността на биткойн се вдига многократно..... :-) :-)

Размерът на веригата на Биткойн и цената на биткойн нямат нищо общо! Цената е функция на търсенето и предлагането а размерът е константа във времето. Аз смя да твърдя ,че цената ще се покачва право пропорционално с натиска който се оказва върху обществото от държавните машини. Биткойн е нещо което не може да ти бъде отнето със закон и в този ред на мисли той е абсолютна опозиция и алтернатива на системата!

Цитат на: BitcoinBG - Март 29, 2018, 05:43:41 PM
Няма основания за притеснения. Компютърната памет поевтинява по-бързо от скоростта, с която се увеличава размера на блокверигата на Биткойн!
БиткойнБГ, виждам ,че си решил да не ми отговаряш директно на въпроса, но с горното твърдение ме караш да си задавам следните въпроси и умозаключения:
1. Означава ли това, че ако паметта НЕ поевтинява по-бързо от скоростта, с която се увеличава размера на блокверигата на Биткойн, имаме основания за притеснения ?
2. Удвояването на блокверигата очевидно има нещо общо с цената на паметта!
3. Коя памет ? HDD или РАМ ?
4. Мисля ,че удвояването е пряко обвързано със светкавичната мрежа но какво общо има тя с паметта ? коя памет...

Би ли пояснил причинно следствената връзка ?