Гугъл ще забрани всички реклами свързани с криптовалути.

Започната от Paladin, Март 14, 2018, 07:46:03 PM

« назад - напред »

Paladin

Компанията обновява своите условия свързани с услугата за реклами за да може да забрани всякакви реклами за криптовалути(портфейли, съвети за търговия, ICO-та). Тази промяна ще бъде пусната юни 2018.

Скот Спенсър, директорът по реклами в Гугъл, каза "Нямаме кристална топка, с която да виждаме в коя посока върви бъдещето на криптовалутите, но сме видяли достатъчно потенциал за вреда на потребителите, за това бихме предпочели да подходим с голямо внимание."

--------
Google will ban all cryptocurrency-related advertising
The company is updating its financial services-related ad policies to ban any advertising about cryptocurrency-related content, including initial coin offerings (ICOs), wallets, and trading advice,
"We don't have a crystal ball to know where the future is going to go with cryptocurrencies, but we've seen enough consumer harm or potential for consumer harm that it's an area that we want to approach with extreme caution," said Scott Spencer
--------
Можете да прочетете още от тук

В последните няколко месеца видяхме, че страхът на банките се показа на бял свят. Много спряха да правят преводи свързани с криптовалути, а банка в Полша даже плати да се направи негативен ПР за биткойн. Според мен Гугъл прави тази стъпка заради същата причина - създаване на собствена валута за разплащане в бъдещето. Честно казано, не знам как ще се отрази това... Какво ви е мнението?

Биткойн.БГ

Цитат на: Paladin - Март 14, 2018, 07:46:03 PMЧестно казано, не знам как ще се отрази това... Какво ви е мнението?

Биткойн няма рекламен бюджет и не се вълнува от възможностите за реклама в Гугъл или Фейсбук!

AlximikA

Щом са готови да губят пари значи се чувстват застрашени! Реакцията им е идентична с реакцията на банките.
Явно владетелите на света са се уплашили...

п.п
Кучетата си лаят, веригата си върви!