България вече притежава 1% от биткойните на света! 213 519 BTC

Започната от AlximikA, Юни 03, 2017, 11:34:54 PM

« назад - напред »

AlximikA

Аз съм търговец! За мен парите имат стойност само когато са в обращение. Може да видиш темата която съм пуснал във форума на Микроинвест от кога е. Тогава тъкмо създавахте асоциацията а аз исках да въвеждам разплащания в Биткойн в хранителни стоки! Точно тази карикатура не е за мен.Компютърен клуб имах в София 1997 а мрежа съм изграждал през ЛПТ! Не разбрах за Елизиум... Не разбрах и дали предпочиташ да си богат сред бедни или беден сред богати. Няма по авторитарна организация която да се изкаже, че публичните ключове могат да бъдат осветлени от ББА, без значение в чий интерес работи тя! Естественно тя винаги може да го играе като Пилат на Елизиум и даже да приеме крадеца на парите като неин член... 1 бтц беше до колкото помня.

Биткойн.БГ

Ще следим с интерес, какъв отговор ще получи Бивол на своето официално запитване до МВР.

ЦитатПопитахме МВР по ЗДОИ къде са 213 519 биткойна или близо 1,4 милиарда евро по сегашния курс, конфискувани през май т.г. след разбиване на престъпна група за митнически измами.
За операцията ПРАТКА/ВИРУС и за такова количество биткойни съобщи официално още на 19 май т.г. Центърът за правоприлагане в Югоизточна Европа (SELEC), който е координирал разследването срещу престъпната група.
Питаме не само къде, но и как се съхраняват тези биткойни, които би трябвало да са заключени в трезора на БНБ, а не в някое прашно бюро на МВР или Прокуратурата.
Сумата всъщност е по-голяма, тъй като след форка Bitcoin Cash всеки наличен биткойн получи и по един койн от новата валута. А тя вече се продава за над 1000 долара. Новият форк Bitcoin Gold също дава по 1 койн. Той също расте.
Настояваме да бъде публикуван списъкът с публичните адреси на портфейлите, в които се намират тези биткойни. Публичността може да предотврати колосална кражба. Става въпрос за 3 милиарда лева, хора!

https://www.facebook.com/bivolnews/?hc_ref=ARTHoBCtCTzh8tLxPUjwydUlYyfgtfzz-T-mPnotgTsqnNEpArJ-uBumAZnxwG3syBA&fref=nf

AlximikA


Биткойн.БГ

Продължение на сагата за (вече) 4 милиарда лева:
https://bivol.bg/mvr-zdoi-bitcoins.html

Отговорът на МВР е:
"В случаят заявлението Ви не съдържа описание на факти и сведения, свързани с дейността на МВР..."

Ако въпросите свъързани със съхраняването на конфискувани от МВР ценности не са въпроси свързани с дейността на МВР не зная тогава, кое е!

Въпросът, къде и как се съхраняват конфискуваните от МВР биткойни няма нищо общо с тайната на разследването! Все едно някой да зададе въпрос, къде и как се съхранява едно куфарче с пари конфискувани от МВР при задържане на престъпник и МВР да не иска да отговори, защото това било следствена тайна... Пълни небивалици!

AlximikA

Не те ли дразни как те правят на балък и теб... ?

Аз си направих труда да пиша до ред обществени организации за да се излезе с някаква протестна нота, но като гледам май е най-добре да си разплета чорапите от яд или да си купя калашник...

Paladin

Хайде сега  ;D Найстина ли някой смята, че тези биткойни няма да се присвоят? Въпреки че биткойн в момент гърми здраво от към популярност все още 99%(предполагам) от българското общество даже не знае, че съществува. Перфектният момент за да се "изгубят" тези биткойни е точно сега. 

AlximikA


Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Декември 08, 2017, 02:36:10 PM
Най-после започна да се разпространява новината по верните канали... :)

Новината отдавна се разпространява по верните канали. От 2 дена започна да се разппространява и по цензурираните канали. Причината е проста. Нямаше начин да продължи повече да се крие. От Брюкселския съюз започнаха да ги питат "Абе вие постоянно просите пари, ама верно ли има едни 3 милиарда евро дето сте ги прихватизирали?"...

В България има доста хора, които знаят да задават правилните въпроси по случая, но те като че ли умишлено се избягват. Прави впечатление, че по разни студиа и телевизии се канят все аматьори. Все аматьори бяха поканени на прословутата пресконференция на МВР...  "Абе от СЕЛЕГ не лъжат ама при нас биткойни няма. Няма бе, това е! Е, вижте ми празните джобове..."

Най-вероятно МВР притежава компютъра с портфейла. Но няма дастъп до тайните ключове, защото те са криптирани. Затова най-вероятно са го изпратили до шефовете във Вашингтон за декриптиране или кой знае къде. Само че ако портфейлът е Bitcoin Core и е криптиран със силна парола и дедо Боже не може да го декриптира... Това не пречи всеки, който има достъп до потребителският интерфейс на портфейла да види общото салдо и адресите, по които се намират биткойните. Ако няма паролата за достъп до портфейла, който е и криптиращият ключ по AES стандарт, те разбира се не могат да разполагат с тези биткойни. Само могат да се облизват и да ги гледат като през витрина.

Ако случаят е такъв МВР при всички случаи знае Биткойн адресите, по които се намират тези биткойни и може да ги обнародва. Въпросът е, защо не го прави? Кой и на какво основание им е наредил да не го правят? Възможно ли е от там, където са го изпратили за "техническа експертиза" да вдигнат ръце театрално и да кажат, че са безпомощни и след 2-3 години, когато всеки забрави за това, биткойните тихомълком да се свият? Това би било много лесно ако никой друг освен тях не знае адресите, по които биткойните сега се намират! Прозрачността е единствената гаранция срещу злоупотреби! Биткойн адресите трябва да се обнародват, защото те се знаят!

AlximikA

Знам ,че отдавна се разпространява... интересно, ако не бях аз дали изобщо щеше да се разпространява!
Обществото, омагьосано и разединено от идеята за парите, потънало в илюзията ,че те ще го направят свободно, дори не забеляза тази новина, когато излезе...!
Под верни канали разбирам масови канали.
Иначе съм сигурен ,че на мафията която ни управлява й е било съобщено на мига каква голяма "риба" са хванали.
Естествено, отговора на мафията не закъсня и бяха спрени едни други канали преди няколко дни.


Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Август 31, 2018, 12:05:49 AM
Развръзката , може би: https://bivol.bg/bg-bitcoin-deal.html

Статията е писана на 1-ви Април.

Все пак има доста важни въпроси по тази тема, на които все още не е отговорено! Един от тях е, какво стана с компютъра който бе изпратен в специализирана лаборатория на една приятелска държава за декриптиране на биткойн портфейла в него? Че това е направено стана ясно от пресконференцията по случая миналата година. Какъв е резултата? Ако декриптирането на тайните ключове е неуспешно, кой и как гарантира, че е неуспешно? Единственият начин е като се публикуват биткойн адресите! Кои са те?