"Ние установяваме наш Обществен Договор." Джон Пери Барлоу

Започната от AlximikA, Февруари 16, 2018, 01:37:38 PM

« назад - напред »

Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Март 27, 2018, 06:23:29 PM
Изобщо възможно ли е анонимно да се притежават средствата за производство ?

И сега огромната част от средствата за производство се притежават анонимно. Колкото е по-голяма една компания толкова повече са възможностите за скриване на истинския собственик. Дори и да се знае формално няма никакви пречки този някой да заложи своите акции в банка срещу изтеглен заем и собственикът вече да е някой друг дори не и самата банка, а някой който през друга, трета или пета банка напълно или частично е авалирал този заем.

При сегашната финансова система финансовите закони са "врата у поле". Само онези с пълна липса на въображение минават през тази врата. Най-богатите в света отдавна живеят в комунизма. На всеки му се дават от новонапечатаните пари според потребностите и всеки от тях плаща данъци, колкото самият той реши да плати. Докато най-бедните живеят в див капитализъм!

При Биткойн и финансови активи издадени на основата на Биткойн блокверигата не може да има никакво място за колебание, кой е истинския собственик. Този, който знае тайният ключ от един Биткойн адрес той е собственика! Достатъчно е само да подпише някакъв текст с частния си електронен подпис. А всеки Биткойн адрес и съответния таен ключ представляват по същество частен електронен подпис на собственика на тези биткойни.



AlximikA

Цитат на: BitcoinBG - Март 28, 2018, 12:22:33 PM
И сега огромната част от средствата за производство се притежават анонимно.
Абсолютно не съм съгласен с това твърдение!
Това ,че може да си скрит собственик, абсолютно не означава ,че си анонимен собственик!

Да, знам ,че по същество Биткойн е система за съобщения с електронни подписи.
По същество: Може ли публичният ключ на частният електронен подпис в Биткойн да притежава средства за производство ?
По този начин истинският собственик остава истински анонимен а не скрит зад офшорки и банкови посредници.

Цитат на: BitcoinBG - Март 28, 2018, 12:22:33 PM
колкото самият той реши да плати.

По дефиниция е "според възможностите" а не "според желанията"!
Няма комунизъм тук!

AlximikA

Цитат на: BitcoinBG - Февруари 16, 2018, 04:46:06 PM
Познайте от кой манифест е горният текст?

Класите са общности от хора заемащи различно място при производството на материални блага и услуги необходими за просто или разширено възпроизводство на самото общество. Господстваща е онази класа, която притежава средствата за производство. Тя се опитва да налага своята ценностна система на останалите класи и определя своята ценностна система за универсална и дадена от Бога! Така е било и при робовладелското общество, така е било и при феодализма, така е и сега при капитализма.

Сега наблюдаваме, как една нова класа започва да осъзнава своята сила и да търси промяна в културните парадигми. Културата е онова оръдие, с което господстващата класа се опитва да представи своята ценностна система, като универсална. Новата класа се състои от индивиди, които изнасят сказки пред препълнени зали и често са облечени в скъсани дънки и мърляви тениски. Това е опит да се разчупи културният шаблон на досега господстващата буржоазна класа. Отношението на буржоазията към представителите на новата класа през 21-ви век е също толкова престорено гнусливо, каквото е било отношението на потомствената аристокрация към буржоата-новобогаташи през 19-ти век.

Тази нова класа постепенно създава и овладява новите средства за производство - роботите и изкуственият интелект. Когато тази нова класа овладее изцяло властовата пирамида във водещите държави, тогава производителността на труда ще стане невероятна за нашите настоящи представи. Вместо да има два почивни дни в седмицата ще има само два работни дни в седмицата!

Още не съм успял да измисля име за тази нова класа. Ако измислите име и го наложите ще влезете в историята, както при наименованието на предната нова класа - буржоазията.

Наименованието е дошло от мястото на местообитание - "тези, които живеят в градовете"...

Може би наименованието на зараждащата се нова класа ще дойде също от мястото на местообитание - "тези, които живеят в цифровия свят"...

Разработчиците, те отговарят на изискването за нова класа. Попаднах неволно в окото на бурята... тези хора програмират бъдещето.

Dr. Chaos

Ей, трябва да седя повече във форума.

Не знам дали сте чели Chas Holloway - Open Source Government.
(Голям съм шемет, пак съм го затрил PDF-a. Ще се опитам да го намеря за да ви го дам.)

Като цяло тази книга, заедно с https://breakingsmart.com и "The sovereign individual" ги смятам за философските бази на това, което се гради в момента.

Защото за нова класа има нужда от начални, принципни точки. Такива каквито предния децентрализационен процес е имало в лицето на Русо, Монтескьо, Лок, Джеферсън, Адамс и всички останали. Техническия капацитет за създаване не е достатъчен, нужна си е базова философия, морал и пр.

Ще е забавно, да видим дали този път ще минем без кръв, за което се силно надявам. Но имайки предвид механизмите с които работи стария ни елит - принуда чрез насилие, не знам дали ще успеем, но ще се опитаме. Пък ако ни предизвикат, аз тренирам здраво 8)

DarkLady

Цитат на: Dr. Chaos - Ноември 08, 2018, 09:24:54 PM
да видим дали този път ще минем без кръв, за което се силно надявам. Но имайки предвид механизмите с които работи стария ни елит - принуда чрез насилие, не знам дали ще успеем, но ще се опитаме. Пък ако ни предизвикат, аз тренирам здраво 8)

Кои сте тези, дето с такава лекота сте готови да се биете? Срещу кого и за какво? Имате ли съюзници? Кои са те?

Само да припомня все пак, че така наречените независими единици (суверенни индивиди) са родени и кърмени от майки, акушерка им е рязала пъпната връв, учителка им е държала ръката да изпишат първите букви и т.н. Независим е само този, от когото нищо не зависи. [чела съм книгата].

Dr. Chaos

Не си ме разбрала. Не желая да има драма, но когато засягаш интересите на монополите нещата в един момент силно се изострят. В историята на цивилизацията ни има достатъчно примери.

Хубавото сега е че това което се случва е тиха революция без насилие. Но отнемането на паричния монопол съответно и на икономическия диктат не е лесен залък. А целата стара система бачка на насилие и принуда, за разлика от Биткойн където всичко е доброволно и отворено. Та, в този смисъл го написах това по-горе.

Независим е този на когото всичко от него зависи  8)

DarkLady

Цитат на: Dr. Chaos - Ноември 09, 2018, 07:32:25 PM
Хубавото сега е че това което се случва е тиха революция без насилие.
Сериозно? Кога спряха да произвеждат, продават и използват оръжия, че съм изпуснала?

Цитат на: Dr. Chaos - Ноември 09, 2018, 07:32:25 PM
насилие и принуда, за разлика от Биткойн където всичко е доброволно и отворено.
А когато някой ти допре нож до гърлото и те накара да си дадеш тайния ключ, какво правим?

Цитат на: Dr. Chaos - Ноември 09, 2018, 07:32:25 PM
Независим е този на когото всичко от него зависи  8)
И ти не си ме разбрал. Няма такова (независимо) животно. Има много обаче, които си мислят, че са на върха на хранителната верига и се възползват безнаказно от труда на хиляди други, както и от природни богатства, които смятат за ничии. Всичко е свързано.
Не е хубаво човек да си слага всичките яйца в една кошница. Историята е пълна с неосъществени обещания за светло бъдеще. Биткойн е важен, но не е ключ към рая.  :)

Dr. Chaos

Цитат на: DarkLady - Ноември 10, 2018, 01:40:56 PM
И ти не си ме разбрал. Няма такова (независимо) животно. Има много обаче, които си мислят, че са на върха на хранителната верига и се възползват безнаказно от труда на хиляди други, както и от природни богатства, които смятат за ничии. Всичко е свързано.
Не е хубаво човек да си слага всичките яйца в една кошница. Историята е пълна с неосъществени обещания за светло бъдеще. Биткойн е важен, но не е ключ към рая. 
Ключ към рая е за мен.
Че всичко е свързано, свързано е. В телата ни, в природата на планета ни, в космическите обекти. Независим, не означава да съм сам за себе си - тва е рак. Независим означава да не си принуден и да не принуждаваш. Да помогаш, без да се налагаш, да съхраняваш, споделяш и възвишаваш.
Яйцата в една кошница и си ги пазиш. Не съм голям фен на многокошничеството. Не че нямам алтове и не ползвам алтове, но целта е повече сатошита на края на деня.

Цитат на: DarkLady - Ноември 10, 2018, 01:40:56 PM
А когато някой ти допре нож до гърлото и те накара да си дадеш тайния ключ, какво правим?
Тва ти казвам, за тва тренирам, ако случайно некой реши да се пробва с нож до гърлото ми, да си знае че нема му е лесно.
Цитат на: DarkLady - Ноември 10, 2018, 01:40:56 PMСериозно? Кога спряха да произвеждат, продават и използват оръжия, че съм изпуснала? 
Оръжия не са спрели да произвеждат, ма поне за финансовите оръжия имаме отбранителен код.

Биткойн.БГ

Цитат на: DarkLady - Ноември 09, 2018, 06:50:46 PM
Само да припомня все пак, че така наречените независими единици (суверенни индивиди) са родени и кърмени от майки, акушерка им е рязала пъпната връв, учителка им е държала ръката да изпишат първите букви и т.н. Независим е само този, от когото нищо не зависи. [чела съм книгата].

Това са личностите от една особена социална прослойка. Нарича се "Система Д"!

Има и по-нови книги. Още неиздадени...   :)
Всички водещи издателства или живеят от държавни субсидии или са затънали в заеми към банките, затова не биха ги издали!

ЦитатIf zeros and ones are outlawed, only outlaws will use zeros and ones. - Jon  Matonis on Bitcoin
If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy. - Phil Zimmermann on PGP

System D is a slang phrase pirated from French-speaking Africa and the Caribbean. The French have a word that they often use to describe particularly effective and motivated people. They call them débrouillards. To say a man is a débrouillard is to tell people how resourceful and ingenious he is. The former French colonies have sculpted this word to their own social and economic reality. They say that inventive, self-starting, entrepreneurial merchants who are doing business on their own, without registering or being regulated by the bureaucracy and, for the most part, without paying taxes, are part of "l'economie de la débrouillardise." Or, sweetened for street use, "Systeme D." This essentially translates as the ingenuity economy, the economy of improvisation and self-reliance, the do-it-yourself, or DIY, economy.

Това са нашите съюзници! Всеки би искал най-изобретателните хора на света да са му съюзници, нали?

DarkLady

Цитат на: BitcoinBG - Ноември 13, 2018, 12:12:10 AM
Всички водещи издателства или живеят от държавни субсидии или са затънали в заеми към банките, затова не биха ги издали!
В момента всеки може да издава, каквото си иска. Издателствата стават излишни и затова затъват в заеми. Научните издателства обаче все още стискат университетите за гушата и смучат пари от тях. Няма да е задълго.

Цитат на: BitcoinBG - Ноември 13, 2018, 12:12:10 AM
Това са личностите от една особена социална прослойка. Нарича се "Система Д"!

Признавам си, че това трябваше да го погледна! Изглежда интересно. Благодаря.

Цитат на: BitcoinBG - Ноември 13, 2018, 12:12:10 AM
Това са нашите съюзници! Всеки би искал най-изобретателните хора на света да са му съюзници, нали?

Не знам. Зависи от определението за изобретателност. Има и други качества, които са важни. Освен това, най-малко 95% от хората не принадлежат към тази прослойка и трябва да бъдат привлечени по някакъв начин, нали?

AlximikA

Оптимизаторите,  би звучало много по-разбираемо ,според мен.

DarkLady

Цитат на: AlximikA - Ноември 14, 2018, 12:24:12 AM
Оптимизаторите,  би звучало много по-разбираемо ,според мен.

Сега вече съвсем се обърках :-)

Dr. Chaos