Промяната в Биткойн протокола наречена Обособен Свидетел (SegWit) е задействана

Започната от Биткойн.БГ, Август 24, 2017, 12:26:47 PM

« назад - напред »

AlximikA

От линка:
"Водени са много теоретични спорове около съчетаването на функциите на парите, като някои автори настояват за тяхното по-отчетливо разграничаване и дори че една единица не може да изпълнява всички функции едновременно. Един от аргументите в подкрепа на това становище е, че ролята на парите като средство за размяна е в противоречие с тяхната роля като запас на стойност – ролята им като запас на стойност изисква те да не се харчат, а за ролята им на средство за размяна е нужно те да се намират в обращение [5]."

Биткойн.БГ

Този спор е излишен. Замисълът зад Биткойн е не да направи съвършените пари. Замисълът е Биткойн да преодолее държавният монопол върху парите въпреки съпротивата на мощния държавен апарат и срастнали се с държавата олигархични групи заинтересовани да запазят статуквото.

Отпадането на монопола върху парите ще доведе до множество парични форми и нека те да са в свободна конкуренция. Нека хората сами да избират, какви пари да използват - такива, които съхраняват стойност или такива, които губят стойност! Аз съм напълно уверен, какъв ще е избора на всеки непредубеден и трезво мислещ човек. Не смятам обаче да натрапвам убежденията си на никой. Нека свободният пазар реши този спор!

AlximikA

Абсолютно съм съгласен с теб!
Възможно ли е мрежата която предлагам да бъде изградена върху веригата на Биткоин ? Мисля ,че въпроса е по съществото на тази тема.
Векторите могат ли да предвиждат посоката на елиптичната крива ?