Методология и калкулатори за изчисляване доходността на миньорите

Започната от eppoист, Ноември 19, 2017, 09:15:19 AM

« назад - напред »

eppoист

Аз ще се опитам да отиграя топката от BitcoinBG. Мрежата на Даш е двурангова, има изискване за ценз от 1000 нетъргуеми Даша, за да може твоя възел да бъде главен. Освен това трябва да подключиш сървър, физически или облачен, като има изискване за непрекъсната работа на сървъра в рамките на текущия ден, възможното прекъсване е 15мин за 24 часа. Към Proof of Work на обикновените възли е добавен Proof of Services на Мастернодовете/МН/.

В какво се състои услугата, извършвана от МН: 1. Анонимизира преводите; 2. Незабавно потвърждение на преводите; 3. Обещание за в бъдеще да бъдат осигурени и други услуги от МН;

Анонимизиране на преводите, например Алис изпраща пари на Боб, какво се случва след като Алис нареди Дашовете на Боб? Има изискване за минимум три клиента, за да бъде анонимизиран превода: 1. Средствата на портфейла на Алис, в т.ч. и парите, наредени на Боб, постъпват на Адрес, който е закрит и защитен; 2. МН разбъркват и конвертират стойността на скрития портфейла в стандартни номинали, 0,1, 1, 10, 100 Даша; 3. Операцията се повтаря от 2-8 пъти; 4. Анонимизирането приключва с трансформация на първоначалната сума на портфейла в няколко произволно създадени адреса с обща сума, средствата на клиентския портфейл от т.1; 5. Извършване на превода от няколко адреса от т.4 на адреса на Боб със сумата, която е наредена от Алис;

2.Услугата незабавен превод. Например превода при Биткойна е мин 10 мин или времето за генериране на блока. Ако например Боб поиска 3 потвърждения, времето е 3 пъти по-голямо. МН по-рано идентифицират честните преводи, носят отговорност за тяхната истинност и ги потвърждават в рамките на 4-5сек или говорим за възможност за заместване на разплащанията с ПОС терминали... Вижда се, че Даш е валута с хубав инжинеринг, сравнявайки с прехваления Етериум, въпреки някои обвинения към Еван за пускане в циркулация на Даш малко по-рано или ,,премайнинг"

Малко инфо от руски форумец, какво е МН, как се извършва копаене с МН, сравнение на популярни МН, как да изберем и да заработим, предоставяйки услугата МН

Пассивный манинг криптовалют на мастернодах https://golos.io/ru--kriptovalyuta/@primus/passivnyi-maning-kriptovalyut-na-mesternodakh-teoreticheskie-osnovy-i-kriterii-vybora-perspektivnykh-forkov

Пассивный заработок на мастернодах.Часть 2 - от теории к практике https://golos.io/ru--kriptovalyuty/@primus/passivnyi-zarabotok-na-masternodakh-chast-2-ot-teorii-k-praktike-sravnitelnyi-obzor-20-kriptovalyut-s-tekhnologiei-zaloga-za

AlximikA

Как е защитен след като е закрит, адреса на "миксера" ?
Монетите заключени за да бъде стартирана функцията на мастернод в един адрес ли трябва да бъдат или може да са в няколко ? Обективно питам дали може да се направи мастернод на кооперативен принцип.
Даш може ли да емитира цветни монети ?

eppoист

Цитат на: AlximikA - Декември 05, 2017, 12:58:10 PM
Как е защитен след като е закрит, адреса на "миксера" ?
Монетите заключени за да бъде стартирана функцията на мастернод в един адрес ли трябва да бъдат или може да са в няколко ? Обективно питам дали може да се направи мастернод на кооперативен принцип.
Даш може ли да емитира цветни монети ?
На мен не ми е ясно какво означава да се направи МН, работещ на кооперативен принцип. Ако имаш в предвид да си купиш пай/ дял от МН, мисля че ще мога да ти помогна с конкретно инфо по-късно.

Аз предлагам да разсъждаваме в рамките на терминологията, която аз използвам. Алис иска да преведе на Боб някаква част от Дашовете, които съхранява в своя портфейл. Имаме два открити адреса, това са на Алис и на Боб. Останалите адреси са закрити и се създават служебно за сделката. Говорим за защита на закритите адреси, които трябва да бъдат защитени от хакване и от злоумишлен МН. Алис и Боб си носят отговорност за откритите адреси.

Алис нареждайки парите на Боб, се случват две сделки, стойността на портфейла на Алис се миксира и унифицира в номинали и крайния резултат е едно към много, а Боб получава стойността на превода на Алис в сделка много към едно.

AlximikA

Аз предлагам да не разсъждаваме в рамки :)
Кооперативен мастернод следва да значи ,че няколко потребителя(адреса) с различно количество монети създават общ мастернод в който решенията се взимат по демоктаричен принцип, без значение кой колко монети е заложил в мастернода! Съответно печалбата се дели на количество кооператори а не на количество заложени монети.

eppoист

Сурва, Сурва, Нова Година на сите форумци!

Цитат на: AlximikA - Декември 07, 2017, 12:29:38 AM
Аз предлагам да не разсъждаваме в рамки :)
Кооперативен мастернод следва да значи ,че няколко потребителя(адреса) с различно количество монети създават общ мастернод в който решенията се взимат по демоктаричен принцип, без значение кой колко монети е заложил в мастернода! Съответно печалбата се дели на количество кооператори а не на количество заложени монети.

Ти да не си зодия овен, много си храбър. Ти предлагаш да се съберат кооператори, да съберат да кажем 1000 Даша и да направят МастерНод. Дали е възможно? Дали е възможна парична концентрация на кооперативен принцип в областта на високо ефективен бизнес, като финансите? Дай примери за такъв бизнес? Банков бизнес?... На мен специално ми е трудно да си представя МастерНод с кооперативен копсенсус на разпределяне на пълната печалба, даже и частична печалба

Аз ще пиша пак за консенсусните алгоритми за записа на блока в блокчейна, може би ти помагам сам да намериш отговор, дали това е възможно... Консенсусните алгоритми са 1. PoW; 2. PoS; 3. Консенсусен алгоритъм, Хибрид между 1 и 2; При първия вариант наблюдаваме концентрация на мощности в пулове/басейни и възможност за овладяване на мрежата, при втория вариант се създават парични тромбове, което силно влияе върху паричното обръщение, скорост на парите...

С консенсусния вариант се търси компромис между двата алгоритма, например протокола на Даш добавя към PoW, PoS и се опитва да предотврати размера на паричния тромб до 1000Даша, но пък не е предвидено и е невъзможно, да ограничи един участник колко МастерНода да притежава... или паричния тромб се изразява в натрупване на МастерНодове, което отново е ограничено до 55%:45%, от съотношението PoS:PoW... Според мен Даш е приятна валутка


AlximikA

Обективно, мастернодовете свиват паричното предлагане и повишават цената... и балонират икономиката. :)

Очевидно нямаме все още възможност за коопериране.
Въпрос на време, кооператива е оптималната форма на управление защото се явява самоуправление :)

Биткойн.БГ

Цитат на: eppoист - Януари 02, 2018, 12:49:07 PM
Сурва, Сурва, Нова Година на сите форумци!

Сурва, Сурва и от мен!  :)

Да ни е честита Новата година и дано новата 2018-та да не се окаже старата 2008-ма!