Промяна новините на форума:

Поставихме Началото... Добре Дошли!

Main Menu

Квантовите компютри ?

Започната от AlximikA, Април 30, 2017, 03:38:39 PM

« назад - напред »

AlximikA


Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Април 30, 2017, 03:38:39 PM
Как ще се отрази тази технология на Биткойн ?

Един от водещите съвременни физици беше казал преди време, че с нетърпение очаква някой негов колега да му обясни, какво е това нещо квантовата физика? Не съм чул да е споделил, че любопитството му е задоволено.

Когато се използват квантови компютри да разбиват шифри, ще се използват и квантови компютри да шифроват съобщения. Колкото и голяма да е производителността на компютрите тази производителност винаги ще бъде от двете страни на уравнението!


Paladin

Не знам точно как ще се отрази, но не смятам, че напредъкът на квантовите компютри ще попречи по какъвто и да е начин на биткойн.

AlximikA

Аз квантовият компютър го възприемам като мислоформа  ;D за по лесно... БиткойнБг тоя форк какъв форк ще бъде? Хард или Софт

Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Юни 19, 2017, 02:03:49 AM
Аз квантовият компютър го възприемам като мислоформа  ;D за по лесно... БиткойнБг тоя форк какъв форк ще бъде? Хард или Софт

За по-лесно гледай на първото като на твърда мислоформа, а на второто като на мека мислоформа...


AlximikA

 Мислоформата ми еволюира до там до където подобряването на ядрото няма да е консенсусно... Но може и да греша... Питам! Може би публиката би се радвала да чуе разликата между хард и софт форк.

Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Юни 20, 2017, 08:46:08 PM
Мислоформата ми еволюира до там до където подобряването на ядрото няма да е консенсусно... Но може и да греша... Питам! Може би публиката би се радвала да чуе разликата между хард и софт форк.

Темата е за квантовите компютри. Няма нищо общо с твърдите и меките вилици, съвместимостта при промяна в мрежови протоколи или управление на версиите при разработването на софтуерни приложения.

AlximikA

Понеже тази тема е неизбежна, слагам линк с който се надявам да бъда полезен.
http://cio.bg/9664_dali_kvantovite_kompyutri_shte_razrushat_ili_spasyat_kriptografiyata

Това което съзрях е ,че квантовият компютър е незаменим при генерирането на доказано случайни числа.
Как е помислено за това в Биткойн, BitcoinBG ?