Промяна новините на форума:

Поставихме Началото... Добре Дошли!

Main Menu

ICO ЕКОСИСТЕМИ

Започната от AlximikA, Октомври 09, 2017, 01:00:23 PM

« назад - напред »

AlximikA

Все още ми е малко трудно да си представя как точно функционира подобна система. Не от гледна точка на предлагането на монетата с цел финансиране а от гледна точка на обвързването на монетата с печалбата на компанията в чието създаване е инвестирал потребителя. Нека се абстрахираме от борсовите спекулации.
Каква е логиката ?
Компания създадена чрез ИСО, следва да приема тази монетата в последствие като платежно средство ?(това ли е бъдещето)
Това не я ли прави силно зависима от цената на монетата...
Другият вариант е с 20 или 30% от печалбата всяка година да се ангажира да изкупува обратно емитираната монета...

Бих бил благодарен ако получа някакво по-лесно смилаемо обяснение.
Това е някакъв модел, който все още ми е трудно да асимилирам на 100%

В едно конвенционално АД всичко е пределно ясно, печалбата на края на годината се разпределя на акционерите.

Биткойн.БГ

Предимството е единствено в премахване на посредника при водене на отчетността, като безопасността става 100% и изключва изцяло възможността за измами:
- при внасяне на първоначалния капитал в дружеството
- при водене на книгата на акционерите
- при гласуванията на акционерите на общите събрания на акционерите
- при разпределение на печалбата и др.

Отпада изцяло необходимостта от централен депозитар и свързаните с това такси и куп изисквания за водене на отчети и друга административна бумащина.

rhyzom

Цитат на: AlximikA - Октомври 09, 2017, 01:00:23 PM
Все още ми е малко трудно да си представя как точно функционира подобна система. Не от гледна точка на предлагането на монетата с цел финансиране а от гледна точка на обвързването на монетата с печалбата на компанията в чието създаване е инвестирал потребителя. Нека се абстрахираме от борсовите спекулации.
Каква е логиката ?
Компания създадена чрез ИСО, следва да приема тази монетата в последствие като платежно средство ?(това ли е бъдещето)
Това не я ли прави силно зависима от цената на монетата...
Другият вариант е с 20 или 30% от печалбата всяка година да се ангажира да изкупува обратно емитираната монета...

Бих бил благодарен ако получа някакво по-лесно смилаемо обяснение.
Това е някакъв модел, който все още ми е трудно да асимилирам на 100%

В едно конвенционално АД всичко е пределно ясно, печалбата на края на годината се разпределя на акционерите.

token-a би следвало да има някаква функция в архитектурата на каквото там, от където се derive-ва и стойността му.
ако за ethereum-based говориш, а те почти всички ICO-та са.

Биткойн.БГ

Добре дошъл във форума, rhyzom!

Нека да използваме само български език в този форум.

AlximikA

Попаднах на нещо, което до известна степен обяснява тези нови екосистеми, нагледно.
Предполагам ще бъде интересно на колегите, които следят форума, да прочетат за един интересен продукт(на бъдещето) стартиран чрез този нов инструмент.

Любопитно за мен е ,че се говори за НЛП...
https://medium.com/@Cindicator/cindicator-in-2018-d4ec57534035