Промяна новините на форума:

Поставихме Началото... Добре Дошли!

Main Menu

DDoS

Започната от AlximikA, Септември 18, 2017, 03:33:45 PM

« назад - напред »

AlximikA

Размишлявам над възможността за създаване на ддос блок-верига. Предполагам ,че темата е малко фантасмагорична но едва ли е невъзможна.
Как си го представям:
Портфейлът извършва атаката, като за всеки изпратен пакет по целта получена монета.
Следователно трябва да има протокол, който да доказва, че пакетите са изпратени.
Понеже за да работи мрежата, трябва всички портфейли едновременно да атакуват един адрес то трябва да намерим начин заявителят на атаката да обнародва атакуваният адрес и количеството монети, които предоставя за услугата.
След като адреса за атака бъде обнародван всички играчи в мрежата започват атаката , като колкото по добър ти е ъплоуда толкова повече пакети ще пратиш и толкова повече монети ще вземеш.Всяка една атака представлява отделен блок.
Да, на ясно съм ,че е незаконно но Биткойн също не е законен!
Как обаче да се емитират монетите и колко да бъдат ?

На мен една такава монета ми се вижда доста перспективна в един свят контролиран от компютри :)


Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Септември 18, 2017, 03:33:45 PM
Портфейлът извършва атаката, като за всеки изпратен пакет по целта получена монета.

Ясно е, кой получава монетата, но кой я дава?

Цитат на: AlximikA - Септември 18, 2017, 03:33:45 PM
Понеже за да работи мрежата, трябва всички портфейли едновременно да атакуват един адрес то трябва да намерим начин заявителят на атаката да обнародва атакуваният адрес и количеството монети, които предоставя за услугата.

Имаме блокверига ама ни трябва още една блокверига за да дава парите, с които се плаща за първата блокверига.... Тоест, връщаме се на изходна позиция в първото квадратче на играта "Не се сърди, човече".

Имаме ли блокверига, която се нуждае от друга блокверига означава, че първата блокверига не е пълноценна блокверига и е уязвима не само технически, но и от икономическа гледна точка!