България вече притежава 1% от биткойните на света! 213 519 BTC

Започната от AlximikA, Юни 03, 2017, 11:34:54 PM

« назад - напред »

AlximikA

Пускам тази новина защото смятам ,че е редно нашата асоциация да следи какво се случва с тези пари... това изобщо не са малко пари! Обективно тези пари могат след малък интервал от време да изплатят целият външен дълг на България!
213 519 BTC

https://www.blitz.bg/kriminalni/skandalni-razkritiya-za-khakerite-ot-mitnitsite-zarabotili-800-miliona_news515078.html

Биткойн.БГ

Това го бях пропуснал. Чух, че има някаква далавера в митниците за стотици милиони, но не знаех, че са обръщали приходите в биткойни. Това, че полицията е намерила толкова биткойни в някой компютър все още не значи, че имат достъп до тях. Ако паролата на порфейла не е тввърде слаба ще трябва да се спазарят със собственика да им я каже... И тогава най-вероятно ще има сделка между обвиняемите и прокуратурата.

Цитат на: AlximikA - Юни 03, 2017, 11:34:54 PM
Пускам тази новина защото смятам ,че е редно нашата асоциация да следи какво се случва с тези пари..

Между другото, коя е тая "наша асоциация", която трябва да следи за тези пари?  :)


AlximikA

Предполагам ,че нашата асоциация е Българската Биткойн Асоциация.
Може би трябваше да напиша "вашата" или "тяхната" но прецених ,че щом е Българска ще е най-логично да е "нашата" :)

Не за друго повдигам темата ами защото дори от Silk Road не са конфискувани толкова голямо количество койни?
Сигурен съм ,че в България всичко рязко ще бъде заметено под масата а това е доста сериозно количество... едва ли Швейцарците който приемат данъци в биткойн все още са събрали толкова много.
Това са много пари и е редно тези от нас който осъзнават тази стойност да поискат от държавата да държи обществото информирано! Реално след 10 години тези пари могат изчистят целият ни дълг... това би било страхотно за България!

Биткойн.БГ

Българската Биткойн Асоциация не може да има никакви претенции към тези биткойни. Биткойните винаги са собственост на този, който притежава тайния ключ от съответния биткойн адрес. ББА обаче, може да бъде гарант и доверено трето лице на двете страни ако обвиняемите и прокуратурата искат да сключат сделка, а нямат необходимото доверие един на друг.

Може да се каже и нещо друго. Ако държавата вече има достъп до тези биткойни и ако приемем, че през 2015 година са откраднати държавни пари, то покупката на биткойни срещу левове през 2015 година е най-успешната инвестиция с държавни пари през цялата история на Третата Българска държава.

Paladin

Ще е интересно да се види какво ще излезне от това.

Биткойн.БГ

Благодарим на Бивол, за което!  :P

---

Биткойн: на прост език – за умни хора

Държавата спечели 1,5 милиарда лв. от биткойни за три месеца

След разбиването на престъпна група хакнала софтуера на ,,Агенция Митници" през май т.г., българската държава сложи ръка върху 213 519 биткойна. Тогава те струваха 852 милиона лв. За три месеца сумата се е удвоила и ако държавата продаде биткойните днес, вече ще прибере 1,49 милиарда лева. Ако виртуалната валута нараства със същото темпо до края на годината ще бъде запълнена липсата от КТБ, а до средата на другата година ще има пари за магистрала ,,Хемус".

https://bivol.bg/bitcoin.html



Биткойн.БГ

Към днешна дата печалбата вече е над 2,5 милиарда лева. Ще стане ли България поради една случайност Швейцария на Балканите? Ще издигаме ли паметник на крадливия митничар?  :)

Защо никой в Народното събрание все още не е отправил запитване към правителството, какво направиха с тези биткойни?

Dr. Chaos


AlximikA

Трябва да вдигаме медиен шум! Аз правя всичко което мога по темата...
Асоциацията не е ли редно да се изкаже публично и да поиска публичните ключове да бъдат осветлени...
Външният дълг на България мисля е около 14 милиарда Евро.
Когато биткойн стане 70 000$ (а това няма да е много далече...) ще можем да изчистим дълга!
А може и да не бързаме да го чистим...
(да не говорим ,че с толкова пари можем да стартираме моята идея за базов доход и да ги завъртим в икономиката без да ги губим)

BitcoinBG искаш ли да те правим финансов министър ? :) :) :) :) :)
Знам ,че не си фен на държавата но кажи ми на кой би се доверил да разполага с тези пари и да работи в полза роду ?

Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Ноември 02, 2017, 07:22:39 PM
Трябва да вдигаме медиен шум! Аз правя всичко което мога по темата...

Медиите са на хората срещу които се опитваш да вдигаш шум...

Цитат на: AlximikA - Ноември 02, 2017, 07:22:39 PM
Асоциацията не е ли редно да се изкаже публично и да поиска публичните ключове да бъдат осветлени...
Това следва да бъде довода срещу дежурният лаф, че се води досъдебно производство и в интерес на това трябва да се пази тишина. Нищо не пречи да се обнародват биткойн адресите, по които се намират биткойните и следствието да си продължава ако ще с години!

Цитат на: AlximikA - Ноември 02, 2017, 07:22:39 PM
BitcoinBG искаш ли да те правим финансов министър ? :) :) :) :) :)

За какво ми е? Мога да живея добре и без да крада от държавата!  :)

Цитат на: AlximikA - Ноември 02, 2017, 07:22:39 PM
Знам ,че не си фен на държавата но кажи ми на кой би се доверил да разполага с тези пари и да работи в полза роду ?

Бих се доверил само на Нейно Величество Блокверигата. Само от там не могат да бъдат откраднати!

AlximikA

Пределно ми е ясно, че могат да публикуват ключовете. Факта ,че не го правят за мен означава ,че ме третират като балък... На теб добре ли ти е да те третират като балък? Пак да потретя: Асоциацията трябва да излезе с твърда позиция по темата!!!

А можеш ли да живееш добре сред бедни и задлъжнели приятели ? А сред бедно и задлъжняло общество? Понякога привилегията да си първи поражда задължението да водиш...

За Нейно Величество чакам с нетърпение да чуя в "Другият възможен свят" :)

Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Ноември 02, 2017, 09:34:52 PM
Пак да потретя: Асоциацията трябва да излезе с твърда позиция по темата!!!

Да е твърда, да е твърда, колко да е твърда тая позиция?
Да ги заплашим, че ще се саморазпуснем ако не ни обърнат внимание ли?

ББА е сдружение учредено в частна полза. Задачите и са свързани с нейните членове. Българският народ не ни е избирал. Българският народ си избира народни представители, които трябва да защитават неговите интереси. Някой народен представител, за предпочитане от опозицията с икономически и технически познания, трябва да зададе на правителството от трибунатана НС въпрос за 2,5 милиарда лева.

Цитат на: AlximikA - Ноември 02, 2017, 09:34:52 PM
А можеш ли да живееш добре сред бедни и задлъжнели приятели ? А сред бедно и задлъжняло общество? Понякога привилегията да си първи поражда задължението да водиш...

Тези, които имат биткойни сега не се чувстват бедни и задлъжнели... Има народна мъдрост - "Бог дава, но в кошара не вкарва". ББА не може да направи нищо за хората, които през всичките тези години не пожелаха да си купят поне един единствен Биткойн.

Това, което става сега в света е чиста проба революция. Тя е отговор на извършеното през есента на 2008 г. престъпление от управляващите елити. Извършва се ненасилствено и по напълно демократичен и пазарен начин преразпределение на богатството в света. Най-богатите 1% от обществото просто подцениха Биткойн и много се забавиха с диверсификацията на портфейлите си. Много  "гольовци" ги изпревариха и сега започват да ядат от тяхната маса. Някои представители на най-богатите вече взеха да купуват и затова поскъпването се ускорява. Най-интересно ще стане, когато повечето от най-богатите изпаднат в паника и започнат да изкупуват безогледно Биткойн. Едва тогава ние благосклонно ще им продадем част от нашите биткойни... Всяко нещо с времето си! Де се вика "таймингът" е всичко.  ;)

AlximikA

Малко ми звучиш като Пилат Понтийски докато си мие ръцете...
Кога викаш ще си строите Елизиум ?

Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Ноември 03, 2017, 06:44:12 PM
Малко ми звучиш като Пилат Понтийски докато си мие ръцете...

Малко ми изглеждаш на този, който тегли каруцата с камъните и квадратните колелета.