Автор Тема: Квантовите компютри ?  (Прочетена 3154 пъти)

AlximikA

• Биткойнер
  • Публикации: 239
    • Профил
Квантовите компютри ?
« -: Април 30, 2017, 03:38:39 pm »
Как ще се отрази тази технология на Биткойн ?

http://hicomm.bg/hi-tech/chudesata-koito-shche-predlozhat-na-sveta-bdeshchite-kvantovi-kompyutri.html

BitcoinBG

• Администратор
  • Старши Биткойнер
  • Публикации: 469
    • Профил
Re: Квантовите компютри ?
« Отговор #1 -: Май 01, 2017, 01:19:47 pm »
Как ще се отрази тази технология на Биткойн ?

Един от водещите съвременни физици беше казал преди време, че с нетърпение очаква някой негов колега да му обясни, какво е това нещо квантовата физика? Не съм чул да е споделил, че любопитството му е задоволено.

Когато се използват квантови компютри да разбиват шифри, ще се използват и квантови компютри да шифроват съобщения. Колкото и голяма да е производителността на компютрите тази производителност винаги ще бъде от двете страни на уравнението!

Paladin

• Младши Биткойнер
  • **
  • Публикации: 24
    • Профил
« Отговор #2 -: Юни 14, 2017, 07:35:44 pm »
Не знам точно как ще се отрази, но не смятам, че напредъкът на квантовите компютри ще попречи по какъвто и да е начин на биткойн.

AlximikA

• Биткойнер
    • Профил
« Отговор #3 -: Юни 19, 2017, 02:03:49 am »
Аз квантовият компютър го възприемам като мислоформа  ;D за по лесно... БиткойнБг тоя форк какъв форк ще бъде? Хард или Софт

BitcoinBG

• Администратор
  • Старши Биткойнер
    • Профил
« Отговор #4 -: Юни 19, 2017, 01:22:43 pm »
Аз квантовият компютър го възприемам като мислоформа  ;D за по лесно... БиткойнБг тоя форк какъв форк ще бъде? Хард или Софт

За по-лесно гледай на първото като на твърда мислоформа, а на второто като на мека мислоформа...

AlximikA

• Биткойнер
    • Профил
« Отговор #5 -: Юни 20, 2017, 08:46:08 pm »
 Мислоформата ми еволюира до там до където подобряването на ядрото няма да е консенсусно... Но може и да греша... Питам! Може би публиката би се радвала да чуе разликата между хард и софт форк.

BitcoinBG

• Администратор
  • Старши Биткойнер
    • Профил
« Отговор #6 -: Юни 21, 2017, 11:33:27 am »
Мислоформата ми еволюира до там до където подобряването на ядрото няма да е консенсусно... Но може и да греша... Питам! Може би публиката би се радвала да чуе разликата между хард и софт форк.

Темата е за квантовите компютри. Няма нищо общо с твърдите и меките вилици, съвместимостта при промяна в мрежови протоколи или управление на версиите при разработването на софтуерни приложения.

AlximikA

• Биткойнер
    • Профил
« Отговор #7 -: Август 14, 2018, 09:49:28 pm »
Понеже тази тема е неизбежна, слагам линк с който се надявам да бъда полезен.
http://cio.bg/9664_dali_kvantovite_kompyutri_shte_razrushat_ili_spasyat_kriptografiyata

Това което съзрях е ,че квантовият компютър е незаменим при генерирането на доказано случайни числа.
Как е помислено за това в Биткойн, BitcoinBG ?