Промяна новините на форума:

Поставихме Началото... Добре Дошли!

Main Menu

Ликвидна демокрация!

Започната от AlximikA, Март 17, 2017, 07:25:54 PM

« назад - напред »

AlximikA

Ако към гореобяснената система от доверие добавим ето този протокол "DAG - directed acyclic graph" няма ли да оптимизираме процеса до степен в която ще е възможен за пускане в реални условия ?

По този начин овластения няма да знае кои са хората които са го овластили но властта(системата) ще е длъжна да се съобрази с него! Ако системата го допусне и го овласти официално то той на базата на нашето доверие ще има лакмус в реално време за това как се справя като наш представител!

Сегашната демокрация е изключително лагава... това е проблема който следва да бъде разрешен!

Биткойн.БГ

Нека да си говорим на ти. Изобщо, нека всички във форума и сегашни и бъдещи потебители си говорим на ти.

Няколко пъти го задавам тоя въпрос и никога не получавам отговор. Имаш ли поне 0,00000001 биткойна в твой личен биткойн портфейл?

AlximikA

Ако ти пратя снимка ще ми кихнеш ли един стелар ? :)

Да имам :) но не помня да си ме питал!

Даже ако се разбереш с ония кретен Виктор Павлов от Микроинвест да ми даде опция в софтуера... ще спра да си ги купувам от интерпрет а ще започна да приемам плащания в магазина ми за хранителни стоки!

За верността на горенаписаното прилагам линк към спора с тоя дебил!
Темата е старичка но скоро я рефрешвах... http://forum.microinvest.net/viewtopic.php?t=13024&start=60
Извинявам се за малко ядосания тон...
По темата:
Ако към гореобяснената система от доверие добавим ето този протокол "DAG - directed acyclic graph" няма ли да оптимизираме процеса до степен в която ще е възможен за пускане в реални условия ?


Биткойн.БГ

Питал съм те още в първата тема за крипто-банката. Но предлагам да спрем дотук тази вечер, че малко съм поуморен днес.  :)

Само ще ти кажа, че подхода ти в спора с Микроинвест е неправилен. А и не трябва да очакваш наплив от клиенти в магазина само защото приемаш плащания в биткойни. Все едно да обявиш, че приемаш плащания в долари?!... Я дойде някой с долари я не!

Плащанията в биткойни ще стават все по-редки. Има един закон за парите още от времето на Римската империя. за пръв път са забелязали тогава, че най-бързо се въртят най-некачествените пари. Всички качествени пари са били използвани за хранилище на стойност.

Биткойн ще получи широко приложение, но не като парите Биткойн, а като валутата Биткойн, която ще има покритие 1:1 в биткойни. Това ще стане с въвеждането на Светкавичната мрежа (Lightning Network).  Там наистина таксите ще са символични и плащанията светкавични. Търговците ще се обединяват произволно в такива мрежи и балансите по тези плащанията ще се изчистват/разплащат на всеки ден, час или минута. Тоест, само сетълмента ще се извършва през блокверигата на Биткойн.

AlximikA

Трудно ми е да сдържам мисълта си и затова ще допиша днес!

Що се отнася до имането на БТЦ... Когато спрях да вярвам ,че на Виктор Павлов ще му отнеме прекалено дълго за да узрее, започнах да посещавам Интерпрет! Подхода може и да не ми е верен но аз му говоря само истината! Аз знам ,че няма да има наплив от клиенти, но също така знам ,че няма да ми се налага да ходя до Интерпред за да си купувам пари които могат да са в обращение. Търговец съм, за мен парите имат стойност само като оборот... може би затова осъзнавам колко гениален е бил Гезел... Докато парите се въртят те няма как да загубят стойност! 

Какво е сетълмент и как ще разграничим парите Биткоин от валутата Биткоин?

Биткойн.БГ

Още нещо за тъй нареченият базов доход.

Има един проект наречен Цикада (Cicada), който предвижда базов доход. Въвежда ново понятие биокриптични маркери. От биометрични маркери се извежда криптографска двойка ключове. Чрез сканиране на ириса на окото се произвежда двойка таен/явен ключ. Този уникален за всеки човек биокриптичен маркер става част от всяко електронно устройство, което се използва за копаене на блокверигата. Ако се свърже биокриптичният маркер с мобилният телефон може да се копае и от телефона. Блокверигата ще определя на случааен принцип, чии телефони за много кратко време да бъдат използвани за копачки. Единствено необходимо условие е даденият човек да се е включил в блокверигата. Заради поетият ангажимент да бъде на разположение и затова, че допринася за безопасността на мрежата и за нейното разсредоточаване, всеки човек ще получава съответна част от дохода, който самата мрежа произвежда.

Използва се мрежов протокол наречен Kademlia. Доколкото зная е създаден от българин.

----

Abstract

This paper outlines a revolutionary, open source, decentralized application platform (DAPP) along with its first major application, a distributed direct democracy (DDD). To create something scalable enough to run an entire nation with no representatives, we created two cutting edge technologies to serve as the foundation of the platform:

1] A decentralized, privacy guaranteeing Human Unique Identifier (HUID) unique to every person on the planet that returns control of personally identifying information (PII) back to individuals, allowing for revocable role based access control to that data.

2] A new Distributed Proof of Work (DPoW) backed blockchain that is immune to centralization because of a unified client/miner with only one miner allowed per person, linked anonymously to a HUID. Miners are randomly drafted into built-in pools, meaning everyone contributes yet nobody dominates. The system provides a workable UNIVERSAL BASIC INCOME (UBI), i.e., it pays users to participate, since everyone is drafted to secure the network. It is incredibly energy efficient because it does not mine all the time and it is also storage efficient because it uses a Distributed Hash Table (DHT) of historical blockchain transactions, allowing it to fit and run on a cell phone.

https://github.com/the-laughing-monkey/cicada-platform

AlximikA

Аз все още не съм спрял да мисля по темата!

Достигнах до извода ,че всеки човек е емитант на доверие.
Самото "даване" на доверие е акт на емитиране.

БиткойнБГ, съгласен ли си до тук ?
Имам цяла конструкция в главата.

Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Януари 05, 2018, 03:14:53 PM
Аз все още не съм спрял да мисля по темата!

Биткойн отвори много врати. Много неща ще се променят. Тази промяна ще е мигновена от историческа гледна точка, но от гледна точка на отделния човек ще е много бавна. Затова трябва усилията да са насочени към практически неща,, с които хората са свикнали да боравят във всекидневието си. Ще спечели този, които предложи на хората нещо което правят и сега, но да бъде по-евтино, по-безопасно и по-лесно.

Ще дойде и времето на промяната в избирателните системи. Първо обаче трябва да бъде променена финансовата система. Да не забравяме, че когато човек вади пари и плаща за нещо той всъщност гласува! В момента финансовата система фалшифицира това гласуване!

AlximikA

Добре, до тук сме на едно мнение.
Продължавам:
Доверието или неговото даване под форма на гласуване всъщност може да бъде разглеждано като договор... по скоро като пълномощно. Пълномощните могат да бъдат различни видове...
Доверието може да бъде загубено чрез анулиране на пълномощното, едностранно!
Загубеното доверие води до отрицателен баланс в доверието на лицето на когото е било гласувано ?

За да променим избирателната система, първо трябва да създадем нов начин за акумулиране на доверие, който да бъде по-евтин, по-безопасен и по-лесен. Устойностяването на доверието е посоката в която трябва да се върви, според мен ?

Биткойн.БГ

Цитат на: AlximikA - Януари 07, 2018, 01:10:01 PM
За да променим избирателната система, първо трябва да създадем нов начин за акумулиране на доверие, който да бъде по-евтин, по-безопасен и по-лесен. Устойностяването на доверието е посоката в която трябва да се върви, според мен ?

Отново ще повторя казаното по-горе в прав текст. Няма смисъл да променяме избирателната система ако преди това не сме променили финансовата система. "Остойностяването на довереието" е безсмислено ако го остойностяваме в долари, евро или левове! Няма смисъл да измерваме нещо с гумен метър, който може да се разтяга или свива в зависимост от желанието на политико-финансовия комплекс.

AlximikA

Искаш да ми кажеш ,че трябва да изчакам 5 или 10 години преди да повдигна въпроса за децентрализирана система за прехвърляне на доверие ? Няма логика!
Войната на Биткойн може да бъде подпомогната чисто политически ако имахме технология за издигане на представители от обществото, различна от съществуващата.
Остойностяването на доверието е нужно за да има логика в самата система за даване и отнемане на пълномощия.
Ако ме упълномощиш да боядисам пейка ще продам доверието за да купя боя, но ако ме упълномощиш да взема решение вместо теб не ми е нужно да продавам доверието а ще го натрупвам като репутация!