Промяна новините на форума:

Поставихме Началото... Добре Дошли!

Main Menu
Menu

Покажи публикации

Разделът показва всички публикации, направени от този член. Имай предвид, че виждаш само публикациите, направени в раздели, до които имаш достъп.

Покажи публикации Menu

Публикации - Paladin

#16
Компютърния програмист Джон МакАфи каза на Джейми Даймън, главния изпълнителен директор на JPMorgan,  да цени Биткойн и усилията, които се вкарват в правенето на виртуалната валута.

Говорейки пред CNBC Fast Money в Сряда, МакАфи обори твърденията на Даймън, че Биткойн е измама и след време ще рухне.

"Това просто не е реално, след време ще бъде спряно" Даймън каза по време на конференцията Delivering Alpha във вторник.

МакАфи, чиято компания MGT Capital Investments копае биткойн, каза че миньорите правят тежки инвестиции под формата на суперкомпютърна мощ и електричество за да създават Биткойн, което едновременно дава стойност.

"Ти нарече Биткойн измама," МакАфи каза пред CNBC. "Аз съм биткойн миньор. Ние създаваме Биткойн. Струва повече от 1 000 долара да се създаде един. Колко струва да се направи един щатски долар? В такъв случай кое е измамата? На мен и други миньори ни коства над хиляда долара на биткойн, докато книжните пари струват колкото хартията. Нарича се доказателство за изпълнена работа(proof of work).


"Разбира се, че ще се издига и ще пада както всички нови технологии. Но съща така, биткойн със сигурност не е измама," каза МакАфи.

.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-..-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-..-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-..-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-..-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-..-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.

Computer programmer John McAfee told Jamie Dimon, CEO of JPMorgan to value Bitcoin and the work that goes into making the virtual currency.

Speaking to CNBC Fast Money on Wednesday, he rebutted Dimon's earlier claims that Bitcoin was a fraud that would eventually blow up.

"It's just not a real thing, eventually it will be closed," Dimon said at the Delivering Alpha conference on Tuesday.
McAfee, whose company MGT Capital Investments mines Bitcoin, said that the miners invest heavily in supercomputing power and electricity to create Bitcoins, giving it value.

"You called bitcoin a fraud," McAfee told CNBC. "I'm a bitcoin miner. We create bitcoins. It costs over $1,000 per coin to create a bitcoin. What does it cost to create a U.S. dollar? Which one is the fraud? Because it costs whatever the paper costs, but it costs me and other miners over $1,000 per coin. It's called proof of work.

"Sure it will rise and fall as all new technologies are. But at the same time, it is certainly not a fraud," he said.

Линк: http://fortune.com/2017/09/14/john-mcafee-bitcoin-jpmorgan-jamie-dimon/

Линк към интервюто на МакАфи в CNBC Fast Money: https://www.youtube.com/watch?v=xxScg1t0eZI. Препоръчвам ви да го изгледате.
#17
Разбира се, че ще наругае биткойн. Не се учудвам. Това е нещото, което може да унищожи банковата система.
#18
Купувам бронзова Казейшъс биткойн монета с деноминация от 1 биткойн. Плащам 1,05 биткойна по ваш биткойн адрес. Така ще можете да продадете получените биткойни срещу левове наведнъж или на части, където поискате и когато поискате,

Моля, направете сннимки на монетата от близко разстояние и от двете страни и ги пуснете тук или ми ги пратете на лични. Ако монетата е добре съхранявана във вакумна капсула или плик и не е потъмняла съм склонен да платя допълнителна премия.
#19
Онзи ден попаднах на тази тема в един събредит за Биткойн. В нея потребителят под името hodlgentlemen много добре припомня защо е създаден Биткойн. Ето какво написа той:

Преди хората използваха злато и сребро за да се разплащат помежду си.

Книжните пари се измислят. Те са обезпечени със злато от банковата хазна. Те са по-лесни за транспортиране и разделяне

Банките дават повече книжни пари от колкото имат злато в хазната си. Те използват частични резерви. Една истинска машина за пари. Но от време на време банките се сриват заради масови тегления.

Създават се централното банкиране. Централните банки ще бъдат заемодатели от последна инстанция. Масовите тегления ще бъдат избегнати като банките си гарантират депозитите чрез централната банка. Рискът за масови тегления от банките не е понижен. Честотата му е намалена, но пък тежестта увеличена. Все пак банките остават несъстоятелни в схемата на частични резерви.

Банките пак могат да изпаднат в криза, но сега, ако една банка изпадне в достатъчно голяма криза, всички ще имат проблем. В такъв момент правителството ще трябва да се намеси и да ги спаси.

Всички връзки между финансовата система и златото са прекратени през 1971г. ,когато президента Никсън реши, че вече щатския долар няма да може да се разменя за определено количество злато. Това увеличи проблема, защото вече банките нямали лимит на количеството книжни пари, които могат да създават.

От този момент всички пари се правели под формата на кредит. Парите спират да бъдат обезпечени от актив. Когато поискаш кредит, парите се създават и биват дадени назаем. Банките очакват тези новопоявили се пари да им бъдат върнати с лихва. Разбира се, че банките трябва да имат адекватни резерви, но тези резерви общо взето се състоят от пари на кредитна основа. И резервите са много по-малки от заема, който правят.

Това докарало до експлозия в притокът на парите. Федералния резерв спря да докладва М3 през 2006, но ЕЦБ в момента докладва, че годишното увеличение на притока от евро е около 5%.

Това води до годишно увеличение на цените. Увеличението на цените е до известна степен по-ниско от увеличението на цялата сума от пари, които циркулират в икономиката на държавата.

Това което остава e инфлация в диапазон от около 2%.

Банките са открили, че могат да източват всичкото увеличение на продуктивност + 2% всяка година без прекалено много оплаквания от хората. Те постигат това като увеличават броя на парите циркулиращи в държавата с по 5% на година. Те си връщат тези пари обратно под формата на лихви.

Освен ,,хитрите" такси върху обществото банките взимат обществото за заложник през няколко години. В случай на финансова криза, банките се нуждаят от спасение или системата ще се срине.

Освен тези проблеми, банките и правителствата се стремят и да премахнат парите в брой. Това означава, че двама свободни човека не могат да направят размяна чрез пари без банката да бъде посредник. Ако смятате, че търгуването с други е основно право, то това трябва да ви изплаши.

Липсата на истински пари (sound money) е коренът на проблемът. Насила ни бяха дадени книжните пари, защото няма други добри алтернативи. Златото и среброто остават трудни за използване.

Веднага се прекрати опита да се стартира частна валута подкрепена от скъпоценни метали (Либърти долар), защото подкопавала валутната система на Щатите. Явно единствения начин една алтернативна валута да процъфти, е ако никой не я е стартирал и ако тя няма централна точна на провал.

Това, което бе нужно е ,,пиър-ту-пиър" електронна парична система. Това беше нещото, което Сатоши Накамото описа през 2009г. Това беше решението на всичките проблеми изброени по-горе. Ето защо той надписа първичния блок с текста: ,,03/Януари/2009 Канцлер на ръба на второ спасение за банките."
Целта на биткойн е да бъде алтернативата на сегашната ни финансова система.

Линк към темата: https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/6rr6ph/just_a_quick_reminder_why_bitcoin_was_invented_in/
#20
Не знаех, че имаме "анонимус" в България, но пък реално всеки може да каже, че е от тях.
#21
Ще е интересно да се види какво ще излезне от това.
#22
Андреас е прав.

Проблемът като цяло с тъй наречените "fake news" е изцяло до хората. В интернет винаги е имало изключително много информация, която е безполезна или невярна. В последните няколко години, с напредъкът на технологиите и лесния достъп до тях, повечето потребители в интернет се оказаха лабилни и вярващи на всичко, което видят без да помислят за момент.
#23
Не знам точно как ще се отрази, но не смятам, че напредъкът на квантовите компютри ще попречи по какъвто и да е начин на биткойн.
#24
Ето какво можах да преведа.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Наскоро четох много теории, никои от които бяха верни. Отдолу е моето мнение.

Краткият отговор:

Гаранционни депозити и лостови съотношения позволяващи на непокрити къси продажби върху големи биткойн пазари за обмен.

Дългият отговор:
Преди две години бях предупреден от някои основни разработчици да не помагам да се развива гаранционният депозит и ливъриджa на обменния пазар. Техните отговори бяха финансово наивни – ,,Това ще увеличи ликвидността, което ще направи цените по-малко нестабилни." Не. Това е лоша ликвидност, направена да наруши системата за намиране на цена.

Вече можете да продавате биткойни без да имате и едно сатоши.  За да направите това трябва да използвате гаранционен депозит  и лостово съотношение - 1:2 , 1:5 и 1:10.
С други думи, можете да поставите $10 000 в някой обменен пазар и да продадете биткойн на стойност $100 000 без да имате и едно сатоши. Ако срещнете някого на улицата, който се опитва да ви продаде нещо, което той несъмнено не притежава, вие ще го наречете мошеник, но днес  в ,,регулирания" финансов свят такива мошеници се наричат ,,доставчици на ликвидност".

Друг начин да се прави същото е като се използва новият (набързо) лицензиран биткойн обмен като TerraExchange. В него ти сменяш своите долари за биткойни за определен период с предварително определен курс. Но защо би искал да имаш биткойни вместо долари за 6 или 12 месеца? Единствената причина е да ги продадеш, надявайки се да ги купиш обратно с печалба, когато времето да ги платиш обратно дойде. Но не се заблуждавайте, крайният резултат от такива размени (с печалба или загуба) е винаги изплатена в долари.

Това не е нищо ново. Такива схеми за подтискане на цените се прилагат върху злато, сребро и петрол от много дълго време. Какво ще се случи, ако цената не се понижи? Ти просто увеличаваш гаранционния депозит и лостовото съотношение. Ето защо в момента лостът в производния портфейл на големите банки е на рекордни нива. Какво ще се случи, ако нарастващите гаранционинен депозит и лостовото съотношение все още не проработват и ти донесат загуба? Fed, ECB, BOE или която и да е друга централна банка печатат допълнително пари на нулев лихвен процент или дори негативен (ECB). Те са прекалено-големите-за-да-се-провалят и познати. За тях цената на биткойн е просто една играчка...

Та какво може да се направи, за да се контрират такива ценови манипулации?

-Ако ще имате загуба, не продавайте своите биткойни, само за да покриете колкото се може повече от загубите си.
-Никога не купувайте биткойни с целия си капитал. Оставете място за допълнително обезценяване и по-ниска цена,на която вие ще купите допълнително. По този начин вие няма да бъдете напълно инвестирали, когато цената се покачи,но това е ОК.
- Не депозирайте своите биткойни за да печелите лихва. Запомнете – единствената причина в момента, за да наемете биткойни, е за спекулативна продражба. Всеки път, когато цената на биткойн се увеличи драстично, всички такива пълномощници фалират. Учете се от финансовата история на биткойн.
- Не слушайте финансови гурута кога да купувате или продавате. Така вие ставате едни от кучетата на Павлов. През повечето време вие ще имате печеливши продажби, но в края на краищата ще загубите всичко изкарано и ще загубите повечето от вашия стартов биткойн капитал.
-Оставете акулите да се самоизядат. Не купувайте биткойн с наета fiat валута. Купувайте биткойн само с дългосрочни пари и никога не оставяйте значително количество биткойни във вашата сметка за биткойн обмяна.

Очевидно световната финансова аристокрация пропусна влакът на биткойн и сега те правят каквото могат, за да го настигнат. Те могат да направят това САМО като купуват или конфискуват вашите биткойни. Пазете се!


___________________________________________________________________

1G7VzDcazcH8kNuLAahDdBMKv5xccY3E8s