Промяна новините на форума:

Поставихме Началото... Добре Дошли!

Main Menu
Menu

Покажи публикации

Разделът показва всички публикации, направени от този член. Имай предвид, че виждаш само публикациите, направени в раздели, до които имаш достъп.

Покажи публикации Menu

Публикации - Биткойн.БГ

#391
Цитат на: AlximikA - Януари 20, 2018, 06:02:23 PM
Можеш ли да дадеш пример за ниша, която ще ползва нещо различно от биткойн ?

Нека тръгнат първите прототипи на Лайтнинг мрежата и страничните блоквериги. Тогава ще се види, кои от алтернативните валути ще могат да обслужват по-добре и/или по-евтино отделни пазарни ниши.

Да добавя нещо. Хората, които са се ушили в банкови заеми не трябва да се радват за предстоящия разпад на световната финансова система. Задължеията им към банките няма да се изпарят, нито ще им стане по-леко да ги обслужват. Банките няма да изпуснат да си приберат своето. Трябва да си прочетат договорите за заем подробно и ще разберат, че при извънредни обстоятелсва банките са си запазили правото едностранно да превалутират заемите им в други валути. Това може да е във валутата на МВФ, нарича се специални права на тираж (СПТ). А някои от банките може да изберат да превалутират заемите в биткойни.  8)

#392
Най-бързо разрастващият се сегмент на световната икономика е "Система Д". В момента има БВП от над 10 трилиона долара. Към 2020 година ще бъде 2/3 от цялата световна икономика. Това е икономиката извън всякакъв държавен контрол. Парите на тази икономика ще са биткойните, а за някои ниши ще са други криптовалути.

---

System D (in French, Système D) is a shorthand term that refers to a manner of responding to challenges that requires one to have the ability to think fast, to adapt, and to improvise when getting a job done.

The letter D refers back to either of the French nouns "débrouille", débrouillardise or démerde (French slang). The verbs se débrouiller and se démerder mean to make do, to manage, especially in an adverse situation.

https://en.wikipedia.org/wiki/System_D



#394
Наблюдаваме лавинообразен процес на все повече банки по света включващи се в бойкота срещу Биткойн. Предлогът е все същия - грижа за парите на клиентите.  8)

Повечето от коментарите под статията са категорични, че веднага ще си изтеглят парите от такива банки. А един от тях е изключително показателен за лицемерието, на което сме свидетели:

"Нека да уточним, разрешават ви да използвате кредитната си карта и да профукате всичките си пари залагайки по казината и ротативките в Лас Вегас. Но не ви разрешават да използвате кредитната си карта, когато искате да спечелите пари чрез покупка на криптовалути? Наистина ли?"

---

Capital One Refuses to Let Customers Buy Cryptocurrency From Any Exchange

Various banks all over the world prevent their customers from buying or selling cryptocurrency. That is not a positive development, as people should be free to spend their money as they please. Unfortunately, that is not how the world works right now. Capital One is the latest bank on a growing list of banks blocking cryptocurrency-related transactions. Various complaints can be found across all of social media as we speak.

https://themerkle.com/capital-one-refuses-to-let-customers-buy-cryptocurrency-from-any-exchange/
#396
Помествам по-долу отговорът от БНБ така така, както е цитиран във форума на Българската Биткойн Асоциация.

===

Уважаеми г-н Нейчев,

Във връзка с подадените от Вас примери за отказ за изпълнение на платежни операции, моля да имате предвид следното:

Съгласно чл. 61, ал. 1 от Закона за платежните услуги и платежните системи (ЗПУПС), когато доставчик на платежни услуги откаже изпълнението на платежно нареждане, отказът и, ако е възможно, причините за него и процедурата за поправяне на фактическите грешки, довели до отказ, трябва да бъдат съобщени на ползвателя на платежни услуги, освен ако е налице забрана за предоставяне на подобна информация съгласно друг закон или акт на Европейския съюз. Съгласно чл. 61, ал. 2 от ЗПУПС, доставчикът на платежни услуги предоставя или осигурява на разположение на ползвателя на платежни услуги уведомлението относно отказа за изпълнение на платежно нареждане своевременно и по договорен с ползвателя начин в сроковете по чл. 64, ал. 2–8 от ЗПУПС.

В допълнение, съгласно чл. 11 от Наредба № 3 на БНБ за условията и реда за изпълнение на платежни операции и за използване на платежни инструменти, доставчик на платежни услуги (банка, платежна институция и дружество за електронни пари) може да откаже изпълнението на платежна операция в случай на ограничения съгласно действащото законодателство, приложимите правила за изпълнение на съответната платежна операция и договорените условия, при които се води сметката.

В националното законодателство съществуват нормативни актове, които ограничават в определени случаи изпълнението на финансови услуги, в това число и изпълнението на парични преводи. Такива нормативни актове са например Законът за мерките срещу финансиране на тероризма (ЗМФТ) и Законът за мерките срещу изпирането на пари (ЗМИП), с които се определят мерки за превенция на използването на финансовата система за целите на изпирането на пари и финансиране на тероризма, както и организацията и контролът по тяхното изпълнение, които доставчиците на платежни услуги са длъжни да спазват. В съответствие с чл. 16 от ЗМИП и чл. 9, ал. 6 от ЗМФТ, доставчиците на платежни услуги приемат и спазват вътрешни правила за контрол и предотвратяване изпирането на пари и критерии за разпознаване на съмнителни операции, сделки и клиенти, насочени към финансиране на тероризъм, които се утвърждават от председателя на Държавна агенция "Национална сигурност" или оправомощено от него длъжностно лице.

Следва да имате предвид, че дейностите, свързани с виртуалните валути не са изрично третирани в националното и общоевропейското законодателство в областта на платежните услуги и плащанията. Въпреки това, рисковете свързани с този вид дейности са идентифицирани от европейските надзорни и регулаторни органи, в т.ч. Европейската централна банка в анализите относно виртуалните валути, изготвени през октомври 2012 г. (Virtual Currency Schemes) и февруари 2015 г. (Virtual currency schemes – a further analysis), както и от Европейския банков орган в ,,Предупреждение към потребителите във връзка с виртуални валути" (Warning to consumers on virtual currencies), издадено през декември 2013 г. и в Становище относно виртуалните валути (Opinion on 'virtual currencies'), издадено през юли 2014 г.

Поздрави,
Пресцентър на БНБ

===

Както и предполагахме, от отговора на БНБ не се разбира, какъв е отговора....
#397
Цитат на: AlximikA - Януари 07, 2018, 01:10:01 PM
За да променим избирателната система, първо трябва да създадем нов начин за акумулиране на доверие, който да бъде по-евтин, по-безопасен и по-лесен. Устойностяването на доверието е посоката в която трябва да се върви, според мен ?

Отново ще повторя казаното по-горе в прав текст. Няма смисъл да променяме избирателната система ако преди това не сме променили финансовата система. "Остойностяването на довереието" е безсмислено ако го остойностяваме в долари, евро или левове! Няма смисъл да измерваме нещо с гумен метър, който може да се разтяга или свива в зависимост от желанието на политико-финансовия комплекс.
#398
Цитат на: AlximikA - Януари 05, 2018, 03:14:53 PM
Аз все още не съм спрял да мисля по темата!

Биткойн отвори много врати. Много неща ще се променят. Тази промяна ще е мигновена от историческа гледна точка, но от гледна точка на отделния човек ще е много бавна. Затова трябва усилията да са насочени към практически неща,, с които хората са свикнали да боравят във всекидневието си. Ще спечели този, които предложи на хората нещо което правят и сега, но да бъде по-евтино, по-безопасно и по-лесно.

Ще дойде и времето на промяната в избирателните системи. Първо обаче трябва да бъде променена финансовата система. Да не забравяме, че когато човек вади пари и плаща за нещо той всъщност гласува! В момента финансовата система фалшифицира това гласуване!
#399
Цитат на: Uncle_George - Януари 04, 2018, 09:49:27 PM
Закупих си и малко количество биткойн през coinbase. След това ги прехвърлих в poloniex и ги обърнах в ripple.
Сега имам малко етериум в coinbase и малко ripple в poloniex.

Не се занимавам с етереум и рипъл. Надявам се някой друг да може да ти отговори на въпросите.

Преди няколко години дори бях регистрирал ripple.bg. Бях впечатлен от оригиналната идея на рипъл за бартерна търговия срещу заемни разписки (IOU - I OWE YOU). Имаше и съществено българско участие там. След това обаче банките купиха домейна и направиха банковата криптовалута рипъл. Издателят сам определя, колко рипъли да има в обръщение, кога и колко да изтегли от пазара или колко да налее. Рипъл не е нищо друго освен подобрение на сегашната беждубанкова система за разплащане SWIFT, където и самите потребители могат пряко да участват. Някои могат и да спечелят ако навреме обръщат печалбата си в биткойни, но повечето дребни спекуланти в крайна сметка ще бъдат ограбени!
#400
Цитат на: eppoист - Януари 02, 2018, 12:49:07 PM
Сурва, Сурва, Нова Година на сите форумци!

Сурва, Сурва и от мен!  :)

Да ни е честита Новата година и дано новата 2018-та да не се окаже старата 2008-ма!
#401
Цитат на: AlximikA - Януари 02, 2018, 08:47:10 PM
БиткойнБГ, какво ти е мнението за тази технология: https://hashgraph.com/

Вече сме говорили за насочените ациклични графики - Direct Acyclic Graph (DAG)

http://forum.bitcoin.bg/index.php/topic,145.msg200.html#msg200
#402
Добре дошъл във форума, gospodinko!

По повод на филмчето, което си посочил по-горе. Трябва да се има предвид, че Биткойн е много неща едновременно. Може да се използва и за добри цели, а може да се използва и за лоши цели. Зависи, кои ще надделеят - добрите или лошите? Така е било в миналото с всяко техническо постижение. Така ще бъде и в бъдещето.
#403
В тази тема ще добавям връзки към онези медии, които са публикували на своите новинарски страници отвореното писмо на ББА. Така ще знаем, кои наистина са независими и кои се цензурират от банковия олигопол в България.

За сега виждам само една от утвърдените медии, че го е отразила:
http://www.economy.bg/bulgaria/view/30356/Bylgarskata-Bitkojn-Asociaciya-otpravi-otvoreno-pismo-kym-bankite-
Моите най-искрени почитания, за което!

Ако някой от потребителите на форума забележи някоя друга медия, че го е отразила нека да пусне връзка в тази тема!
#404
Цитат на: AlximikA - Декември 28, 2017, 01:13:48 PM
И още нещо:
Цената на Рипъла се покачва и към ЮСТД, всеки път когато Биткойн поскъпва към ЮСТД!

Може би имаш предвид не ЮСТД, а ЮСДТ? USDT е доларовият тетер. Нарича се така заради фиксираният курс 1:1 към долара.

От 3 величини в 2 урвнения като премахнеш третата, която е постоянна величина и в двете уравнения се получава, че когато курса на Биткойн пада спрямо долара цената на Рипъл се вдига. От което пък следва, че някой продава биткойни срещу рипъли, а след това ги купува обратно.

Няма как да се спечели от горното познание освен ако не знаеш предварително, кога някой ще продва биткойни срещу рипъли и кога след това ще купува биткойни срещу рипъли?

Биткойн е универсалната мярка в света на криповалутите. Стойността на останалите се измерва в биткойни!
#405
От вчера увеличихме горната граница на битомата за еднократна покупка от 4000 лева на 5000 лева. Целта е да намалим, колкото е възможно повече броят на преводите за да не натоварваме излишно Биткойн мрежата. Така разрешената от закона покупка в брой до 10000 лева ще става вече на 2 пъти вместо досегашните 3 пъти.

Има неопитни клиенти, които отиват при битомата и купуват, да речем биткойни за 1000 лева на 5 поредни покупки по 200 лева. При сегашното натоварване на мрежата ние плащаме за всеки биткойн превод между 50 и 80 лева такса за превода. Ако някой клиент си купи биткойни за 50 лева ние плащаме още 50 лева от собствените си биткойни за да му ги доставим възможно най-бързо. Така ще бъде и занапред, въпреки че ние инкасираме големи загуби от тази дейност и особено от дребните покупки.

Защо казвам, че клиентите с малки покупки са неопитни? Те все още не са разбрали, че когато трябва да харчат тези биткойни те ще трябва да платят също големи такси превод подобни на онези, които плащаме ние сега за да им ги преведем при тяхната покупка от битомата!

Молбата ми е да избягвате ненужните дребни покупки през следващите 2-3 месеца!

В момента Битмейн и техните дъщерни пулове правят всичко възможно за да наложат Биткойн Кеш. На всички е ясно, че това е една високо централизирана корпоративна алтернативна крипто-валута. Те се опитват да заливат Биткойн мрежата със спам-преводи за да доказват тезата си и да налагат Биткойн Кеш. Единственият възможен начин за борба с тях е чрез икономически средства, като направим тяхното поведение да им излиза непомерно скъпо чрез по-високи такси превод.

Някой може да каже, че високите разходи за такси превод убиват Биткойн? Това е все едно някой да каже, че прекомерният наплив от хора към дадено място или дадено заведение го прави непривлекателно за хората... Няма логика, нали? Все едно някой да каже "Този ресторант е толкова пълен и толкова скъп, че ще фалира, защото аз вече не мога да си позволявам да се храня там".