Промяна новините на форума:

Поставихме Началото... Добре Дошли!

Main Menu
Menu

Покажи публикации

Разделът показва всички публикации, направени от този член. Имай предвид, че виждаш само публикациите, направени в раздели, до които имаш достъп.

Покажи публикации Menu

Теми - Биткойн.БГ

#181
Всеки финансист знае, че ДжейПиМорган Чейз е гръбнакът на банковата система в САЩ от там и на света. В годишното си писмо до акционерите, наред с дежурните бодряшки фрази характерни за този вид документи, главният изпълнителен директор Джейми Даймън споменава Биткойн и компании като БитПей (bitpay.com) и изразява своите опасения във връзка с тези нови високотехнологични алтернативи на традиционната банкова система.

http://files.shareholder.com/downloads/ONE/15660259x0x820077/8af78e45-1d81-4363-931c-439d04312ebc/JPMC-AR2014-LetterToShareholders.pdf

На стр. 28 под надслов: Competitors are coming in the payments area.

Очевидно е нарастващото раздразнение сред водещите банки от увеличаващата се известност и употреба на Биткойн, както сред потребителите така и сред търговците. В писмото си Джейми Даймън обещава да предприеме мерки за да остане конкурентен на тези нови технологии. Не е известно, как една система с много посредници може да бъде конкурентна на една система без посредници?
#182
Чета тази статия днес:

Bitcoin is the world's most dangerous idea

http://thenextweb.com/insider/2015/04/16/bitcoin-is-the-worlds-most-dangerous-idea/

И правя сравнения между едно и също изречение изречено с напълно различно значение.

Вчера имах удоволствието да направя кратко представяне за Биткойн (20 мин.) на форума организиран от списание B2BMagazine. Там в своето изказване за състоянието на банковата система г-н Емил Хърсев също каза, че Биткойн е много опасно нещо, но го каза в отрицателен смисъл за разлика от стаятията спомената по-горе.

Ето и един коментар по повод горната статия, който в същото време е и отговор на казаното от г-н Хърсев:

The reason it's so hard for most people to understand Bitcoin is that most
people don't really understand money. Money isn't wealth. It's an
accounting system used to facilitate the exchange of wealth. (The
paradox of money is that while everyone wants it, no one actually wants
it – they want the stuff they can buy with it!) Many people are put off
by the fact that Bitcoins are 'just data'. But that's what ALL money is,
information! More precisely, money is a means for credibly conveying
information about value given but not yet received (or at least not yet
received in a form in which it can directly satisfy a person's wants or
needs).

To put it yet another way, money is a ledger. With fiat currencies
like the dollar, that ledger is centralized. And that gives the central
authority responsible for maintaining that ledger tremendous power,
power that history has proven will inevitably be abused. With Bitcoin,
the ledger is decentralized. And that means that no one individual or
entity has the power to arbitrarily create new units (thereby causing
inflation), freeze (or seize) your account, or block a particular
payment from being processed.


#183
В изявление от 7-ми Април 2015-та година,

http://www.rba.gov.au/speeches/2015/sp-so-2015-04-07.html

Австралийската Централна Банка заяви, че за сега се отказва да създава регулации за Биткойн и ще търси съдействие по този въпрос от Банката за Международни Разплащания (BIS) в Швейцария. BIS още е известна като централната банка на централните банки!

http://www.coindesk.com/australian-central-bank-bitcoin-regulation-not-worth-the-cost/

Това е добър знак, защото показва, че все повече централни банки разбират за какво иде реч!
#184
Преглеждам и почиствам архива си от миналата година. Видях това интервю и помествам оригинала на интервюто тъй като бе публикувано със съкращения от издателя.




1. Как изглежда през вашия поглед ситуацията на пазара на биткойни в последните дни на 2014 г.?

Нарастват търгуваните обеми и борсите предлагащи биткойн търговия стават все повече и все по-професионални. В сравнение с предишните години в края на 2014-та все по-осезателно се усеща влиянието на дериватите на биткойн пазара. Световният финансов елит буквално проспа първите години на биткойн и сега се опитва да навакса. Целта е да се придобие колкото се може по-голям дял от наличните биткойни без това да повишава цената. Използват се изпитани пазарни практики и техники за въздействие върху курса в съчетание с административни мерки и подставени лица предназначени да "изгорят" в подходящия момент. Препоръчвам на обикновения потребител на биткойн да изтегли депозитите си в биткойн ако ги е предоставил някъде срещу привлекателна лихва. Повечето кредитополучатели в биткойн са подставени лица, които ще бъдат пожертвани, когато цената на биткойн скочи с 50-100%. Не следва обаче да инвестирате всичките си спестявания в биткойн, а само толкова колкото може да си позволите да загубите. Биткойн или ще се наложи и цената ще бъде многократно по-висока или ще се провали и тогава цената ще е нула. Средно положение не може да има поради естеството на биткойн като подривна технология, която руши 600-годишно статукво из основи.

2. Точно преди една година стойността достигна своя пик от над 1 200 долара. Кои бяха основните предизвикателства пред криптовалутата в последните 12 месеца?

Изминалите години показаха, че големите ценови колебания са нещо обичайно за биткойн. Това не е недостатък. Така ще бъде и през следващите няколко години. Биткойн прави излишен посредника при паричните отношения между хората. Залогът е огромен. Съпротивата на определени групи, свикнали с привилегированото си икономическо положение, ще бъде много голяма. Тази съпротива ще бъде провеждана и прокарвана в общественото съзнание под формата на действия за защита на потребителя и опазване на обществото от лошите хора, които искат да предизвикат анархия и хаос. Така е било при други подривни технологии в миналото, така ще е и сега.

Много неща при биткойн са за пръв път в човешката история. За пръв път човек сам създава парична система, при която паричната форма не съществува в Природата и не зависи от волята на отделна личност, държава, правителство или институция. Необходимо е да се решат някои принципни въпроси свързани икономиката на тази парична система. Да речем, свързани с максималния размер на един блок от блокверигата на биткойн. В момента този размер е 1 МБ. Не трябва всеки път, когато броят на преводите се увеличи и приближи към максималния размер той да бъде увеличаван. Трябва да има състезателост за вклюване в настоящия блок на основата на различния размер такси за превод, които ползвателите са склонни да плащат. Това ще доведе до промени и при миньорите. Върху тези въпроси се работи усилено и скоро ще бъдат предложени първите промени в мрежовия протокол на биткойн.

3. Как се роди идеята за bitcoin.bg?

За пръв път чух за биткойн в началото на 2011-та година. Домейна bitcoin.bg (http://www.bitcoin.bg/) регистрирах малко след това. Понастоящем този домейн е собственост на "Биткойн България" ЕООД. Това е фирмата оператор на първия биткойн автомат у нас. Първоначално никой човек не знае, какви ще са му интересите свързани с биткойн докато не получи първия си биткойн превод в своя цифров портфейл. Това е моментът, в който повечето потребители изпитват културен шок и особена еуфория. Те за пръв път осъзнават, какво означава сам да носиш отговорност за парите си? Как да съхраняваш частните ключове? Какво означава парите ти да са в цифрова форма и на място, което няма отдел "Връзка с клиенти" поради простия факт, че никой друг освен теб няма достъп до тях? Очевидно бе, че за всеки начинаещ потребител най-лесният и достъпен начин за покупката на малка сума в биткойн е чрез битомат.

4. Какъв е интересът към криптовалутите у нас?

Биткойн не признава национални граници и географски ограничения. Интересът расте лавинообразно навсякъде по света. След 5-6 години може и да има биткойн, но може и да го няма. Ако го няма, на мястото на биткойн ще има друга разпределена криптовалута, която ще бъде още по-неподатлива на съсредоточаване, цензура и проследяване. Едно е 100% сигурно. Свят без разпределени криптовалути вече е невъзможен, а думичката биткойн ще стане нарицателно за криптовалута. Когато научиш един човек да чете, след това не можеш да го принудиш да забрави, че може да чете. След като научиш един човек сам да носи отговорност за собствените си пари след това не мошеш да го принудиш да ги даде на някой друг да му ги "пази".

5. В началото на август Вие поставихте първия в страната битомат. Планирате ли разширяване на броя на машините?

Определено. След еднопосочните битомати следват двупосочните позволяващи, както покупката на биткойни така и продажбата им срещу левове. След битоматите тип ATM (automated teller machine) следват битоматите с възможности да бъдат ползвани и като POS (point of sale) терминали. След тях следват мрежите от битомати. Това ще са особени мрежи. Отделните автомати макар и близко един до друг ще имат различни курсове купува/продава дори дотам, че понякога потребителите ще могат да правят курсови арбитражи между тях. Курсът при даден автомат ще зависи и от банкнотните наличности в неговата касета. Така се решават две задачи. Първо, изнася се инкасо услугата към потребителя. Второ, мрежата от битомати става формиращ цената фактор и не само ползва, но и влияе обратно върху централизираните борси. Ние нямаме удобството на изкуствено създадения монопол, както е при банките и затова трябва от първия ден да се съобразяваме с възвръщаемостта на вложените средства. Затова допълнителните вложения ще вървят успоредно с интереса от страна на потребителите.

6. Вие ще сте сред лекторите на първата биткойн конференция у нас CoinWisdom. Каква тема ще разгледате в изложението си и защо страната ни има нужда от подобно събитие?

Светът навлиза във финансов Ренесанс. Толкова голяма ще е промяната. България не бива да е изключение. Лектор е прекалено претенциозна дума. Ще споделя с аудиторията моето виждане за процесите в съвременния свят. От какви минали събития са обусловени, къде сме и накъде отиваме? Защо по-голямата лична свобода не означава анархия и хаос? Защо биткойн не е само необходимост, но и неизбежност? Защо промените във финансовата система на света са само малка част от една по-голяма приливна вълна на промени? Защо съвременната финансова система не може да продължава по същия път дори и без алтернативата на разпределените криптовалути? Ще спомена накратко предшествениците на биткойн. За хората посетили конференцията за да решат дали да посветят повече време на биткойн, накратко ще се спра на някои основни понятия за да знаят откъде да започнат. Примерно, колкото и да четете за биткойн няма нищо да разберете ако не знаете, що е това математическа хеш функция. Ще има възможности за въпроси, както след всяко изложение така и по време на кафе паузите. Когато става въпрос за пари глупави въпроси няма, така че приветствам всякакви въпроси дори и по време на самото изложение.

7. Какво да очакваме през 2015 г. от българската биткойн общност?

Не мога да говоря от името на българската биткойн общност, а и нямам таково желание. Силата на биткойн не е в йерархичните организационни форми. Биткойн общностите навсякъде по света са особена порода общности. Те са съставени от личности със силно развито чувство за свобода и доста над средната склонност за самостоятелно мислене.

Колкото и самостоятелен да е един човек той все пак е социално животно. Има нужда от време на време да общува със себеподобни. Ето защо решихме да създадем сдружение. В началото на 2014-та няколко човека се събрахме и учредихме Българската Биткойн Асоциация (ББА). Надяваме се да е за добро. Ако смятате сериозно да се занимавате с биткойн в България, вашето място е при нас. Ако искате просто да се запознаем заповядайте на конференцията, която ще се проведе на 5/6-ти Декември 2014 г. в София. Повече подробности вижте на страницата на конференцията.
#185
Intel, водещият производител на компютърни чипове в света, търси специалисти свързани с Биткойн и отворените разсредоточени счетоводни книги. Изследователското им звено Intel Labs пусна обява със следния текст:

ЦитатJob Description: Digital currencies like Bitcoin have captured the imagination of the press. Related startups are generating a great deal of VC interest and investment because of the potential significance of any disruption of the financial payment industry. Its fundamental technical innovation is the decentralized transaction ledger called the 'block-chain'. It allows bitcoin to prevent double-spending of currency by recording all transactions in an open ledger without the need for a central authority. Such a distributed, public, secure, peer-to-peer transaction record enables not just the exchange of bitcoins but many secondary uses that the research and startup community are exploring such as digital marketplaces.

The Special Innovation Projects group within Intel Labs is looking for a researcher to investigate hardware and software capabilities that advance the performance, robustness, and scalability of open, decentralized ledgers. Working with a team of distributed systems, operating systems, and security technologists, you will focus on development of cutting-edge, cryptographic algorithms for improving the robustness and assurance of transaction verification within an open, decentralized ledger.

http://www.indeed.com/m/viewjob?jk=4dea07effaaa334d
#186
АйБиЕм е в разговори с някои централни банки, включително и с Федералния Резерв на САЩ, с цел създаване на блокверига за основните валути подобна на Биткойн. Цялата парична маса обаче няма да бъде прехвърлена в блокверига(!?). Тези хора явно не си дават сметка, че силата на Биткойн не е само блокверигата позволяваща моментални и евтини преводи без посредник, но и в разсредоточеното съхранение на блокверигата, както и точно определения брой цифрови монети, които ще бъдат емитирани при точно определен график!

Exclusive: IBM looking at adopting bitcoin technology for major currencies

Цитат(Reuters) - International Business Machines Corp is considering adopting the underlying technology behind bitcoin, known as the "blockchain," to create a digital cash and payment system for major currencies, according to a person familiar with the matter.
...
The company has been in informal discussions about a blockchain-tied cash system with a number of central banks, including the U.S. Federal Reserve, the source said. If central banks approve the concept, IBM will build the secure and scalable infrastructure for the project.


http://www.reuters.com/article/2015/03/12/us-bitcoin-ibm-idUSKBN0M82KB20150312
#187
Още едно много добро представяне на биткойн от Андреас Антонопулос. Този път пред икономическата комисия на Сената в Австралия.

https://www.youtube.com/watch?v=XotOwt8bTeI

Особено добре обмислено и подготвено е встъпителното слово. Личи си, че чете от аутокю. Това встъпление е от 2:00 - 7:20 минута на видеоматериала. Ако някой разполага с време и преведе встъплението на български /текст/ ще получи награда от мен 0,15 биткойна. Условието е превода да е качествен с минимално използване на чуждици и да бъде в срок до 14.03.2015 г. Тоест, разполагате с 1 седмица.

Ако имате колебание за някой термин може да ми изпратите запитване, като използвате системата за лични съобщения на форума. Така анонимността ще бъде напълно гарантирана ако държите на това? Ако има повече от един превод наградата от 0,15 биткойна ще отиде при участника, който пръв ми изпрати превод. Успех.

#188
Това е набор от лекции за Биткойн. Излязоха първите 3 от общо 11. Началната дата е 15-ти Февруари 2015 г. и ще има по 1 лекция всяка седмица. Лекторите са Arvind Narayanan, Joseph Bonneau, Edward Felten (Princeton University) и Andrew Miller (University of Maryland).

Lecture 1 — Intro to Crypto and Cryptocurrencies
https://www.youtube.com/watch?v=fOMVZXLjKYo

Lecture 2 — How Bitcoin Achieves Decentralization
https://www.youtube.com/watch?v=q5GWwTgRIT4

Lecture 3 — Mechanics of Bitcoin
https://www.youtube.com/watch?v=t3hJsFpPmXs

Ако сте добре с английския си струва да отделяте по час всяка седмица за да изгледате 11-те. Техническата част в първите 3 лекции не е добре поднесена, но подходът от общото към частното е доста добре направен! Да видим дали качеството на останалите ще е по-добро, когато излязат?

#189
Доста хора на Биткойн конференцията в София ме питаха дали си струва да инвестират и да се занимават с копаене на биткойни. Може би за тях ще представлява интерес видео материала по-долу. Публикуван е преди няколко дни, но е заснет през Октомври 2014 г.

https://www.youtube.com/watch?v=K8kua5B5K3I
#190
До всички потребители на Битомата.

Може би ви се е налагало спешно да си купите биткойни и разчитате на една цена, а когато отидете до Интерпред да видите на място, че надценката е съществено по-висока. Съжалявам за причиненото неудобство, но имайте предвид следното:

1. Бих желал още веднъж да подчертая, че който желае да спекулира интрадневно на пазара на биткойни следва за по-голямо удобство да си открие сметка в някоя от биткойн борсите.

2. Курсът на Битомата се определя най-вече от следните два фактора:

а.) стандартната надценка от 4-5% при спокоен пазар;
б.) Разликата между най-ниската и най-високата стойност на курса през последните 24 часа взета като % спрямо курса;

Ако 24-часовото колебание на курса е в рамките на 5% то надценката ще е само 5%. Ако обаче 24-часовото колебание на курса е по-голямо от 5% то вече се прибавя към стандартната надценка. Така например, ако колебанието е било 7% за последните 24 часа то общата надценка става 12% (7%+5%).

В момента пазарът на биткойн е като влакче на ужасите и не се знае още колко дълго ще продължи така. Много трудно е да се прави предвидима печалба от доставчиците на услуги свързани с Биткойн автомати, с които да се посрещат ежемесечните разходи. Моля за вашето разбиране и извинение за причинените неудобства.
#191
Прекомерните инвестиции през 2014 г. в оборудване за копаене на биткойн подкопава курса в момента.

Центърът за колокация и доставчик на хостинг услуги C7 Data Centers /Юта, САЩ/ съди CoinTerra за неплатени сметки. Искът е на стойност от 5,4 милиона долара. CoinTerra също не са плащали на своите миньори от 2 седмици. CEX.io обяви, че преустановява копането на биткойн докато курса не се върне над $320. GAW Miners от месец насам е в постоянни баталии между акционерите във връзка с paycoin.

Немалка част от активите на фалирали или прустановили работата си пулове са в биткойни. Тези активи ще бъдат продадени за да се удовлетворят исканията на кредиторите. Това оказва натиск върху курса на биткойн.

#192
Това е една много добре систематизирана книга от Андреас Антонопулос написана на английски език. Предназначена е за програмисти, но е полезна за всеки, който иска да получи пълна картина на Биткойн и да я ползва, като справочно четиво от техническа гледна точка. Може да я четете на линия от тази връзка:

http://chimera.labs.oreilly.com/books/1234000001802/index.html

Ако искате да я притежавате в PDF формат ще трябва да си я купите от издателя O'Reilly Media срещу $28 ето тук:

http://shop.oreilly.com/product/0636920032281.do

Андреас е поредното доказателсво, че никой не е станал пророк в собствената си страна. Роден е в Гърция. По-късно, когато вече е юноша родителите му емигрират в САЩ. В момента той е един от най-търсените консултанти в областта на Биткойн и новите парични системи. Преди два месеца бе поканен от Сената в Канада на изслушване продължило 2 часа. Може да изгледате това изслушване тук:

https://www.youtube.com/watch?v=xUNGFZDO8mM

Дотогава Канада бе една от консервативните страни, да не кажа направо забранителни, по отношение на Биткойн. Забележителното е, че след това изслушване Канада реши да не прави никакви опити за регулации на Биткойн през следващите 3-4 години.

И още едно забележително изложение от Андреас, направено преди около месец, може да видите тук:

https://www.youtube.com/watch?v=6NfNwjJfrOg

Ако някой се нагърби с амбицията да преведе неговата книга или части от нея на български, нека ми драсне два реда лично съобщение и да сподели, от каква помощ би имал нужда?
#193
Предаването се състои от 3 части и средната е посветена на Биткойн. Започвам да се колебая дали лекцията ми на Биткойн конференцията през Декември в София не е прекалено техническа. Може би трябва да е повече в научно-популярен формат? Все пак ще зависи от аудиторията.

http://play.novatv.bg/programi/na-kafe/480241
#194
Българската биткойн платформа за отдаване и получаване на преки заеми получи €200 000 инвестиция от европейския фонд за рискови инвестиции LAUNCHub. Това е платформа за P2P заеми (peer-to-peer или още person-to-person ако използваме компютърен жаргон). Поздравяваме Кирил и Ясен с този несъмнен успех. Тяхната фирма "Биткойн Консултинг" ООД, като юридическо лице е член на Българската Биткойн Асоциация.

https://www.cryptocoinsnews.com/bitcoin-p2p-lending-platform-bitlendingclub-gains-e200k-seed-funding/
#195
Електроник Фронтиер Фаундейшън, един от стожерите на свободата в Интернет, предупреждава за незаконността и вредата, които ще нанесат битлицензите ако регулаторите в Ню Йорк ги превърнат в действащ закон.

ЦитатПредставете си, че на път за работното място спрете за да си купите чаша кафе и платите 2 долара и продавачът от лафката неочаквано ви попита за домашния ви адрес!

"Моят домашен адрес?" - може би ще се учудите.

"Да" - ще отговори той - "И трите ви имена. Трябва да ги запазя в архива през следващите 10 години, за всеки случай ако му потрябват на правителството".

Изглежда нелепо? А сега заменете дадените банкноти с биткойни и ще видите, каква е идеята на регулаторите в Ню Йорк за всички фирми приемащи плащания в биткойни в този щат.

Повече може да прочетете тук /англ./:
https://www.eff.org/deeplinks/2014/10/beware-bitlicense-new-yorks-virtual-currency-regulations-invade-privacy-and-hamper
#196
Първата Биткойн Конференция на Балканите ще се състои на 05, 06 Декември в София в сградата на Хотел Експо, бул. ,,Цариградско шосе" 149. Местата са ограничени до 200. Първият ден е само на български език, а вторият ден е само на английски без превод на български. Ще присъстват представители на банковия, финансовия и ИТ сектор. Събитието се осъществява с подкрепата на Българската Биткойн Асоциация.

Повече подробности за програмата, лекторите и изложителите може да прочетете на страницата на конференцията - https://coinwisdomsofia.com/bg/
#197
Преписвам мнението, което написах във форума на американската биткойн фондация. Приемете моите извинения, че е на английски. Ще преведа 0,05 биткойна на този член на форума, който пръв го преведе на български и го добави към тази тема през следващите 48 часа.




I read a lot of theories recently neither of which is correct. Below is my look into it.

Short answer:
Margin collateral and leverage allowing naked short sales on major bitcoin exchanges.

Long answer:
Couple of years ago I've warned some core devs to not help develop margin and leverage trading on the exchanges. Their response was financially naive - "This will increase liquidity which will make price less volatile". No. This is a bad liquidity deliberately designed to distort price discovery mechanism.

You can already sell bitcoins without even having a single satoshi. To do that you can use margin deposits and leverage - 1:2, 1:5 or 1:10. In other words you can place $10K in one such exchange and sell bitcoins worth $100K without having a single satoshi. If you meet somebody on the street that tries to sell you something they don't have undoubtedly you'll call them crooks and swindlers, but in the nowadays "regulated" financial world such crooks and swindlers are blessed as "liquidity providers"...

Another way of doing the same is by using the newly (hastily) licensed bitcoin swap exchanges like TeraExchange. You swap your dollars for bitcoins for a certain period at predetermined exchange rates. But why would you want to have bitcoins for 6 or 12 months instead of dollars? The only reason is to sell them hoping to buy them back with a profit when time comes to pay them back. But make no mistake, the final result of such swaps (profit or loss) is always cleared in $.

This is nothing new. Such price suppression schemes are applied to gold, silver, oil for a long long time. What happens if price doesn't want to go lower? You simply increase the leverage or margin collateral! That is why the leverage in the derivatives portfolio of big banks is currently at record levels! What happens if increasing leverage and margin collateral still doesn't work and you make a loss? Well, Fed or ECB or BOE or whatever central bank print additional money only for you at zero interest rate or even at negative (ECB). They are the too-big-to-fail guys and their cronies. For them bitcoin price is just a joke to play with...

So what can be done to counter such price manipulations?

- Don't sell your bitcoins if you'll make a loss just for the sake of hedging your loss.
- Never buy bitcoins with all of your capital. Leave room for further depreciation and lower price to buy at. Thus you'll not be 100% invested when price goes up but that is OK.
- Don't deposit your bitcoins to earn interest. Remember, the only purpose to borrow bitcoins currently is for a speculative sale. Every time price of bitcoin goes dramatically up all such proxy entities created to collect bitcoins go belly up! Learn from bitcoin financial history.
- Don't listen to market gurus and oracles for buy or sell signals. You're effectively becoming one of Pavlov's dogs. Most of the time you will have prifitable trades but at the end you'll lose everything earned and most of your initial bitcoin capital.
- Leave the sharks eat each other. Don't buy bitcoins withh borrowed fiat. Buy bitcoins only with long term money and never leave considerable amounts in bitcoin on your bitcoin exchange account.

Obviously, the world financial aristocracy missed bitcoin train and now they do whatever they can to catch up. They can do that ONLY by purchasing or confiscating your bitcoins. Take care!
#198
Днес беше пусната в действие нова борса за криптовалути - https://crypto.bg/. Можете да купувате и продавате биткойни и лайткойни. Плащате и получавате левоветe чрез офисите на EasyPay и съответно чрез всеки банкомат в страната, който дава достъп до услугите на EasyPay. Пожелаваме успех на Стамен Горчев с този амбициозен проект. Стамен е сред учредителите на Българската Биткойн Асоциация.

#199
Грабо.БГ е един от първите търговци в България, който приема заплащане в биткойни. По случай 4-я си рожден ден те предлагат безплатно 4,44 лева под формата на биткойни. Предложението е в сила за периода от 6 до 9 Септември 2014 г.

http://www.grabo.bg/birthday
#200
Благодарим на Даниела за проявения интерес. Надяваме се и за в бъдеще тя и многоуважаваната медия, която тя представлява да продължат да отразяват, както работата на "Биткойн България" така и дейността на Българската Биткойн Асоциация.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=4288549